UA-55659717-1
wtorek, maj 14, 2024

AKTUALNE WYDANIE

czytelnia

 

 

Nadchodzące wydarzenia

< 2017 >
październik 09 - październik 15
  • 09
    09.Październik.Poniedziałek
    Stand-up

    Stand-up EŁK 01 / Patryk Czebańczuk / Arek Jaksa Jakszewicz

    19:00 -22:00
    2017-10-09

    Zapraszamy na pierwszy wieczór stand-up comedy w Restauracji Między Wierszami!
    Na pierwszy ogień przyjedzie Patryk Czebańczuk z Łodzi i Arkadiusz Jaksa Jakszewicz z grupy Stand-up Warmia.
    Planowany jest także open mic dla tych, którzy by chcieli przetestować materiał lub spróbowac swoich sił na scenie. Chętnych zapraszamy do kontaktu na priv.
    —————————————————————-
    PATRYK CZEBAŃCZUK
    Komik z miasta Łodzi, człowiek obdarzony niebywale ogromnym talentem zamkniętym w małym ciele. Charyzmatyczny, pewny siebie, nie boi się poruszyć nawet najbardziej kontrowersyjnego tematu. W swoich występach zawsze stara się skłonić widza do myślenia. Jedni go kochają za to że jest dobrym komikiem, drudzy go nienawidzą za to że jest dobrym komikiem. Występował w programie Kuby Wojewódzkiego oraz na roastach Michała Wiśniewskiego, Karola Paciorka i Tego typa Mesa.
    https://www.facebook.com/patryk.czebanczuk/
    https://www.youtube.com/watch?v=MxXXt198HMk

    ARKADIUSZ JAKSA JAKSZEWICZ
    Rudowłosy i bardziej rudobrody komediant z warmińskiego grodu Lidzbark. Miłośnik historii… zabawnych historii. Niedzielny rycerz. 90 kilogramowy leniwiec. W życiu czuje się, jak ryba w kosmosie. Zwinna postać o niezgrabnych ruchach i otwartym na oścież umyśle. Nie wiadomo co tam do głowy wleci, ale zostaje na porządne kilka minut. Obserwator cudzego życia, animator swojego. Lubi zapiekanki, cebulę i topory. Gada z ludźmi, zwierzętami i sobą. Element grupki Stand-up Warmia.
    www.facebook.com/jajaksa

    bilety:
    25 zł (dostępne w Restauracji Między Wierszami i na www.kupbilecik.pl)
    35 zł (w dniu występu)

  • 10
    10.Październik.Wtorek
    mjazga

    Ted Novak @Mjazzga

    20:15 -22:00
    2017-10-10

    Ted Novak – jeden z najciekawszych gitarzystów polskiego jazz fusion / blues rocka w towarzystwie absolutnie topowego składu na naszej scenie!

    Mjazzga, 10-10-2017 godz. 20:15
    Bilety 30 przed i 35 w dniu

    W składzie TED NOVAK wystąpią:
    Ted Novak -gitara
    Paweł Dobrowolski – bębny
    Jan Smoczyński – hammond
    Krzysztof Pacan – bas

    TED NOVAK to projekt gitarzysty, kompozytora i nauczyciela Tadeusza Nowaka. Do współpracy zaprosił wspaniałych polskich muzyków: Pawła Dobrowolskiego i Krzysztofa Pacana jako instrumentalistów, a Jana Smoczyńskiego w charakterze producenta i realizatora na pierwszej płycie “Rural Crisis” z roku 2014. Drugą płytę nagrał również w formule trio, tyle że na “Monument Valley” z roku 2016 prócz Pawła Dobrowolskiego na bębnach udziela się Jan Smoczyński na organach hammonda wypełniając rolę zarówno podpory harmonicznej jak i sekcji rytmicznej (na tej płycie hammond zastąpił gitarę basową). Obie pozycje płytowe doczekały się bardzo dobrych recenzji, a doświadczenie sceniczne i pozycja w rodzimym świecie muzycznym poszczególnych członków grupy powoduje, że koncertowo po spotkaniu z TED NOVAK spodziewać się można jedynie wybornych doświadczeń muzycznych.
    Grupa nie koncertuje często, tym bardziej trzeba sobie zapisać uczestnictwo i spotkanie z nimi po stronie wydarzeń obowiązkowych!

    TADEUSZ NOWAK
    Gitarzysta, kompozytor, lider, nauczyciel gry na gitarze.
    Uczestnik warsztatów gitarowych w kraju i za granicą w formie master class i open counselling u Johna Scofielda, Scotta Hendersona, Joe Satrianiego i innych.
    Pobierał lekcje gry u takich polskich mistrzów gitary jak: Jarosław śmietana, Marek Napiórkowski, Marek Raduli, Artur Lesicki, Leszek Cichoński, Wojtek Seweryn, Grzegorz Kapołka czy Jacek Królik.

    PAWEŁ DOBROWALSKI
    Rocznik 1977 – perkusista. Od 2006 roku jest członkiem zespołu Anny Marii Jopek. Koncertował, nagrywał oraz współpracuje z takimi artystami jak m. in.: Nigel Kennedy, Anna Maria Jopek, Brad Terry, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Michał Wróblewski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Zbigniew Wegehaupt, Janusz Skowron, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin, Robert i Wojciech Majewscy, Mieczysław Szcześniak, Anna Serafińska. Laureat m.in.: I nagrody i statuetki Aniołka Jazzowego na festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2004 i 2005, Grand Prix w kategorii zespołowej 40. Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego Jazz Nad Odrą 2004, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych Jazz Juniors 2002 i 2005, Wyróżnienia dla instrumentalisty na Jazz Juniors 2004, Swingujący Kruk – wyróżnienie dla instrumentalisty na IInd Hot Jazz Spring – Częstochowa 2003, I nagrody na Konkursie Zespołów Jazzowych w Radomiu 2004, I nagrody zespołowej na Kultursalon Horbiger 2004 w Wiedniu, I nagrody zespołowej Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej 2004.

    KRZYSZTOF PACAN
    Zadebiutował w wieku 16 lat grając na kontrabasie w zespołach największych muzyków polskiego jazzu są to m. in. Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Joachim Mencel, Sławomir Jaskułke czy Jacek Kochan. Zdobył wyróżnienie indywidualne oraz pierwszą nagrodę z zespołem Jan Smoczyński Trio na Międzynarodowym Festiwalu Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych “Jazz Juniors 2001” w Krakowie. Koncertował w całej Polsce m. in. „Gdynia Summer Jazz Days”, „Jazz na Starówce”, „Orange Warsaw Festiwal”, „Festiwal Gwiazd w Miedzyzdrojach”,”Jazzowa Jesień w Bielsku Białej”, „Męskie Granie” wraz z Tomaszem Stańko. W Europie: Szwecja, Niemcy, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Bułgaria, Rumunia, Ukraina wraz z zespołami Zbigniewa Namysłowskiego a także w USA (Chicago, New York z zespołem Michała Urbaniaka), Kanadzie, Chinach, RPA, Izraelu. Ponadto współpracował ze Smolikiem i Tomaszem Stańko przy projekcie „Peyotl”, Dj-em Krimem, Agą Zaryan, Urszulą Dudziak, Miką Urbaniak, Dorotą Miśkiewicz, Piotrem Wojtasikiem, Leszkiem Możdżerem, Pawłem Kaczmarczykiem, Grzechem Piotrowskim, Jerzym Małkiem, Piotrem Baronem, Markiem Bałatą, Davidem Murray’em, Jacobem Dinesen’em, Eric Vloeimans’em. Wziął udział w nagraniach wielu płyt takich jak: Arek Skolik Checkmate Quintet – Mirror Gambit, Joachim Mencel Trio – Interludium, Zbigniew Namysłowski Quintet – Standards, Sławek Jaskułke 3yo – Sugarfree, Jerzy Małek – Bob Beat, Dorota Miśkiewicz – Caminho, June – That’s What I like, Mr. Krime feat Aga Zaryan – Astigmatic Inspired By Chopin, Krzysztof Pacan – Facing The Challenge, Męskie Granie – Dvd „Making OF, Smolik4.

    JAN SMOCZYŃSKI
    Pianista, organista, kompozytor i producent muzyczny.
    Od wielu lat, wraz ze swoim młodszym bratem – skrzypkiem Mateuszem Smoczyńskim -tworzy Mateusz Smoczyński Quintet, z którym nagrał albumy „Inspirations” oraz „Expressions”. Wspólnie, tym razem w towarzystwie perkusisty Alexandra Zingera powołali do życia New Trio, które na swym koncie ma nominowany w 2011 roku do Fryderyka album “Simultaneus Abstractions”. Z zespołem tym hammondzista zagrał szereg koncertów w Polsce oraz w Rosji.
    Smoczyński na stałe pracuje w zespołach Michała Urbaniaka, Urszuli Dudziak (w których jest kierownikiem muzycznym), Agi Zaryan, Jerzego Małka (płyty „Gift” oraz „Spirit of the Time”) i przede wszystkim we własnym trio z Krzysztofem Pacanem na kontrabasie i Sebastianem Frankiewiczem na perkusji a także w autorskim projekcie Smoke & The Smokes (J. Smoczyński, Łukasz Poprawski, Konrad Zemler, Robert Kubiszyn).
    Jest współzałożycielem grupy June link otwiera się w nowym oknie , która w 2008 roku wydała swoją debiutancką płytę w wytwórni Kayax link otwiera się w nowym oknie . Zespół został doceniony przez branżę muzyczną i nominowany do nagrody Fryderyk 2009 w kategorii “Nowa twarz fonografii”. Grupa stworzyła trio producenckie i pracuje aktualnie nad projektami muzycznymi dla innych artystów.
    Smoczyński brał także udział w nagraniach muzyki do filmów- we współpracy m.in link otwiera się w nowym oknie . z Michałem Lorencem i Marcinem Pospieszalskim.
    Miał przyjemność dzielić scenę z: Ewą Bem, Grażyną Auguścik, Lorą Szafran, Tomaszem Szukalskim, Tomaszem Stańko, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Davidem Murrayem, Donem Blackmanem link otwiera się w nowym oknie , Tomem Barneyem, Andrzejem Cudzichem, Jackiem Kochanem, Andrzejem Olejniczakiem czy kwintetem Marka Bałaty.
    Laureat pierwszego miejsca (Trio) nagrody indywidualnej na międzynarodowym konkursie Jazz Juniors 2001, zdobył również nagrodę indywidualną i II miejsce zespołowe na Festiwalu Standardów Jazzowych Siedlce 2000; I miejsce z Quintetem Jacka Namysłowskiego na Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych w Gdyni.
    Jest absolwentem Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Przez rok był uczniem A. Jagodzińskiego w Studium Jazzu na Bednarskiej w Warszawie. W roku 2004 uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Wojciecha Niedzieli.
    W 2004 roku stworzył własne, profesjonalne studio nagraniowe oraz wydawnictwo płytowe – Tokarnia Music Production link otwiera się w nowym oknie , w którym realizowane są nagrania artystów takich jak Maria Peszek link otwiera się w nowym oknie , Kayah link otwiera się w nowym oknie , Kasia Nosowska link otwiera się w nowym oknie , Aga Zaryan link otwiera się w nowym oknie , Dorota Miśkiewicz link otwiera się w nowym oknie , zespół Bisquit link otwiera się w nowym oknie , zespół June link otwiera się w nowym oknie , Ania Szarmach link otwiera się w nowym oknie , Adam Pierończyk link otwiera się w nowym oknie , Zbigniew Namysłowski link otwiera się w nowym oknie , Urszula Dudziak link otwiera się w nowym oknie , projekt Młynarski / Nahorny link otwiera się w nowym oknie , Mika Urbania link otwiera się w nowym oknie k.
    W sierpniu 2013 r. grał z Bobbym McFerrinem link otwiera się w nowym oknie i Gilem Goldsteinem link otwiera się w nowym oknie w ramach festiwalu Solidarity of Art. W roku 2014 otrzymał nominację do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii Najlepszy Artysta Jazzowy.
    Współpracował m.in. z:
    Michał Lorenc, Marcin Pospieszalski, Ewa Bem, Grażyna Auguścik, Lora Szafran, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, David Murray, Don Blackman, Tom Barney, Andrzej Cudzich, Jacek Kochan, Andrzej Olejniczak and Marek Bałata’s Quintet.
    Nagrody i wyróżnienia:
    Laureate of the first individual prize (Trio) at the international competition Jazz Juniors 2001
    Individual prize and 2nd place as a band at the Festival of Jazz Standards Siedlce 2000,
    1st place with Jacek Namysłowski’s Quintet at the International Review of Young Jazz Bands in Gdynia.

  • 11
    11.Październik.Środa
    czwarta ściana

    Czwarta ściana – ełckie spotkania teatralne

    18:00 -20:00
    2017-10-11

    Zapraszamy na pierwszą edycję wydarzenia „Czwarta ściana – ełckie spotkania teatralne”.

    Jest to próba przybliżenia mieszkańcom Ełku i gościom sztuki teatru. Swoje spektakle zaprezentują:

    Białostocki Teatr Lalek
    „Palko” – 8 września + warsztaty dla dzieci godz. 16:00
    „Kulki” – 9 września warsztaty dla dzieci godz. 16:15
    „Straszna Piątka”– 10 września warsztaty dla dzieci godz. 17:15

    Teatr „Wierszalin” w Supraślu
    „Dziady – Noc druga” – 22 września + warsztaty dla młodzieży godz. 13:00

    Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
    „Zbrodnia i kara” – 11 października + warsztaty dla młodzieży godz. 13:00
    „Upadłe anioły” – 24 października

    Spektaklom towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji na temat warsztatów można znaleźć na stronie www.eck.elk.pl

    Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kasie ECK lub na bilety.eck.elk.pl

    Partnerzy projektu: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku, Stowarzyszenie „Alternatywa”.

    Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017 oraz ze środków Gminy Miasta Ełk

  • 12
    12.Październik.Czwartek
    Kortez

    Koncert Kortez: Olsztyn

    20:00 -22:00
    2017-10-12

    Jesienią tego roku Kortez wyruszy w trasę koncertową zapowiadającą jego drugą płytę. Będzie można spotkać się z nim w około trzydziestu miastach do których przyjedzie z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu.

    Zapowiedzią jesiennej trasy jest najnowszy utwór “To mój dom”, któremu towarzyszy specjalny obraz zrealizowany przez ekipę Jazzboy.

    Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 
    Wykonawcy
    Kortez

    Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych Olsztyn, ul. Parkowa 1

  • 13
    13.Październik.Piątek
    Targi myśliwskie

    Hubertus Arena 2017 - IV edycja Targów Myśliwskich

    10:00
    2017-10-13-2017-10-15

    Zapraszamy na IV edycję Targów Myśliwskich Hubertus Arena! 13-15 października 2017, Expo Mazury, Ostróda. Jesteś myśliwym? Nie polujesz, ale interesuje Cię tradycja łowiecka? A może zajmujesz się hodowlą psów lub jeździsz konno? Nie może Cię zabraknąć na Hubertus Arenie! Tutaj bowiem znajdziesz stoiska producentów wszystkiego, co może Ci się przydać w realizacji Twojej pasji. Wśród wystawców znajdą się m.in. producenci i dystrybutorzy broni, optyki łowieckiej, wyrobów skórzanych, a także organizatorzy polowań.

    Hubertus Arena to nie tylko targi. Wspólnie będziemy tu świętować dzień św. Huberta. W programie imprezy jest m.in. tradycyjna Msza Święta Hubertowa, a także liczne atrakcje, które uświetnią obchody tego święta.

  • 14
    14.Październik.Sobota
    budynek

    I Eliminacje Halowego Pucharu Warmii i Mazur

    07:00 -00:00
    2017-10-14-2017-10-15

    Zapraszamy na I Eliminacje Halowego Pucharu Warmii i Mazur 14.-15.10.2017
    Propozycje oraz zgłoszenia poprzez panel zawodykonne.com
    Wszelkie informacje pod nr tel 66 44 2 66 44
    Pytania dotyczące zgłoszeń prosimy kierować pod nr tel 509 972 042

    Ośrodek Jeździecki Ekwador Barczewo, Kołatnik 8

  • 15
    15.Październik.Niedziela
    Brak wydarzeń