Olsztyn z kolejnymi olimpijczykami

0
684

Kilkadziesiąt nazwisk z Warmii i Mazur jest na liście uczestników igrzysk olimpijskich. Już wiemy, że po tegorocznym święcie sportu, które zostanie rozegrane w Paryżu, dopisane zostaną kolejne.

Dwójka zawodników reprezentujących olsztyńskie kluby zdobyła nominacje olimpijskie.

Maratonka Aleksandra Lisowska z AZS-u UWM wypełniła minimum już w pierwszej połowie poprzedniego roku. Wówczas ukończyła maraton w Rotterdamie na piątym miejscu wśród kobiet z czasem 2:26:44.

Teraz do utalentowanej biegaczki dołączył pływak MTP Kormorana Olsztyn, Piotr Woźniak. Dziewiętnastolatek na metę wyścigu na 10 kilometrów na wodach otwartych dotarł jako 20., z czasem 1:49:45.50. Start, który zapewnił mu udział w igrzyskach miał miejsce podczas Mistrzostw Świata Seniorów rozgrywanych w stolicy Kataru, mieście Doha.

Olsztyńskie środowisko sportowe liczy na kolejne kwalifikacje olimpijskie. Wśród faworytów wymienia się Julię Walczak (kanadyjki, Olsztyński Klub Sportów Wodnych), Karola Zalewskiego (sztafeta, AZS Olsztyn), Konrada Bukowieckiego (pchnięcie kulą, AZS Olsztyn), Macieja Kowalewicza (strzelectwo sportowe, Gwardia Olsztyn) oraz paraolimpijczyków Ewę Cychowską (tenis stołowy, Tempo 25 Olsztyn), Otylię Marczuk i Piotra Kołodziejczuka (kolarstwo tandemowe, Olsztyński Klub Sportowy Warmia i Mazury). Rozstrzygnięcia powinny zapaść w maju i czerwcu.

BRAK KOMENTARZY