Gala Sportu 2024

0
372

Uroczystości to znacząca chwila dla zawodników, trenerów, działaczy, samorządowców oraz mieszkańców Warmii, Mazur i Powiśla. Spotkanie było okazją do podsumowań i i podziękowań za włożony trud oraz pracę w minionych miesiącach.

– Jako były sportowiec i osoba, która stara się być ciągle aktywna, wiem ile wyrzeczeń ile silnej woli potrzeba, by być w miejscu w którym Wy jesteście – mówił podczas Marcin Kuchciński, marszałek województwa. – Cieszę się, że niejednokrotnie udowodniliście, że nie tylko Olsztyn, ale i cały region jest dobrym miejscem do trenowania, do rozwijania swojego talentu, że są tu dobre warunki do odnoszenia sukcesów na najwyższym – olimpijskim szczeblu. Tutaj wielkie podziękowania chciałbym skierować do wszystkich trenerów i działaczy. Jako zarząd województwa zawsze będziemy po Waszej stronie, zawsze będziemy inwestować w infrastrukturę, zawsze będziemy inwestować w młodzież, zawsze będziemy wspierać w działaniach Was – sportowców czy to amatorskich czy zawodowych.

Marszałek województwa Marcin Kuchciński wręczył również Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Otrzymał je Adam Seroczyński – wybitny kajakarz, brązowy medalista olimpijski z Sydney w 2000 roku w K-4 na dystansie 1000 metrów, olimpijczyk z Aten (2004) i Pekinu (2008). Był zawodnikiem WTSW Olsztyn (1992-1998), OKS Olsztyn (1999-2005) i Posnanii (2005-2008). W swojej karierze, oprócz brązowego medalu olimpijskiego zdobył: trzy medale mistrzostw świata, mistrzostwo Europy, dwa brązowe medale mistrzostw Europy i 15 tytułów mistrza Polski.

Poznaliśmy także zwycięzców w trzech specjalnych kategoriach:

Sportowe odkrycie roku: Piotr Woźniak – zawodnik Miejskiego Towarzystwa Pływackiego Kormoran Olsztyn. Złoty medalista Mistrzostw Europy Juniorów w konkurencji olimpijskiej – pływanie długodystansowe na wodach otwartych na dystansie 10.000 m. W 2024 roku Piotr Woźniak zajął 20. miejsce podczas mistrzostw świata w sportach wodnych na dystansie 10 km na wodach otwartych. Na trudnej trasie przy Porcie Doha polski mistrz Europy juniorów uzyskał kwalifikację dającą mu prawo startu w Igrzyskach XXXIII Olimpiady Paryż 2024.

Trener roku sportu młodzieżowego: Tadeusz Biryło – trener boksu w Miejskim Klubie Bokserskim MAZUR Ełk. W 2023 roku jego zawodniczka Natalia Kuczewska zdobyła brązowy medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w boksie w kategorii 50 kg. Zawodniczka jest również młodzieżową Mistrzynią Polski w kategorii 50 kg.

Sportowiec roku: Maciej Kowalewicz – zawodnik Towarzystwa Sportowego Gwardia Olsztyn. Złoty medalista Mistrzostw Świata w strzelectwie w konkurencji 300 metrów karabin w trzech postawach oraz srebrny medalista Mistrzostw Świata w drużynie. W roku 2023 zdobył również tytuł Wicemistrza Polski seniorów w konkurencji 50 m karabin. Doskonałą dyspozycję zaprezentował również w 2024 roku. Podczas Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym zajął IV miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny, uzyskując tym samym  kwalifikację olimpijską, o którą walczył od dwóch lat.

BRAK KOMENTARZY