Pamiątkowa tablica wróciła do hali Urania

0
514

Tablica upamiętniająca niezwykłą drużynę Huberta Jerzego Wagnera ponownie zawisła w hali Urania w Olsztynie. Uroczystego odsłonięcia, tak jak 21 lat temu, dokonał syn wybitnego trenera, Grzegorz Wagner.

Po raz pierwszy tablica została oficjalnie zaprezentowana w 2003 roku, w dniu rozpoczęcia I edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w siatkówce. Teraz wróciła do hali Urania, po jej gruntownej modernizacji.

W uroczystości (19 marca) wzięli udział m.in.: mistrz olimpijski z Montrealu Zbigniew Lubiejewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej i pomysłodawca memoriału Jerzy Mróz, szef PZPS Sebastian Świderski oraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Odsłonięcia tablicy dokonał, tak jak w 2003 roku, Grzegorz Wagner, syn wybitnego trenera. – Mam nadzieję, że przy tablicy zatrzymywać się będzie młodzież, która sprawdzi nazwiska. I to moim zdaniem jest ważne, by młodzi wiedzieli, że kiedyś była taka drużyna i taki trener powiedział.

Z propozycją, aby tablica Huberta Jerzego Wagnera wróciła do hali Urania, wystąpili przedstawiciele fundacji imienia wybitnego trenera. Olsztyńscy radni nie mieli wątpliwości, że to dobry pomysł. Tablica została teraz umieszczona na jednym z filarów w holu głównym obiektu.

Reprezentacja Polski siatkarzy pod wodzą Huberta Jerzego Wagnera zdobyła mistrzostwo świata (Meksyk 1974) i mistrzostwo olimpijskie (Montreal 1976). Jednym z miejsc przygotowań wybranych przez sztab szkoleniowy był wówczas Olsztyn oraz jego okolice.

BRAK KOMENTARZY