Kto został wójtem, kto burmistrzem?

0
501
Wytyczne PKW

Mieszkańcy 1/3 warmińsko-mazurskich gmin w niedzielę ponownie poszli do urn. Druga tura wyborów samorządowych odbyła się łącznie w 37 gminach regionu.

Dogrywka była konieczna w dwóch największych miastach, czyli Olsztynie i Elblągu, ale także w 10 miastach powiatowych, 9 gminach miejsko-wiejskich oraz w 16 gminach wiejskich.

ZOBACZ WYNIKI PKW

BARCZEWO

Grzegorz Matłoka (61,50%), Andrzej Maciejewski (38,50%).

BARTOSZYCE

Wiesław Kurach (56,72%), Piotr Petrykowski (43,28%).

BIAŁA PISKA

Franciszek Romankiewicz (65,55%), Marek Konopka (34,45%).

BISZTYNEK

Zbigniew Filipczyk (55,54%), Zbigniew Drozdowski (44,46%).

DOBRE MIASTO

Beata Harań (50,43%), Jarosław Kowalski (49,57%).

DUBENINKI – gmina wiejska

Łukasz Balczun (70,13%), Beata Wierzchowska (29,87%).

ELBLĄG

Michał Missan (57,92%), Andrzej Śliwka (42,08%).

EŁK – gmina wiejska

Tomasz Osewski (52,54,%), Teodor Świder (47,46%).

GIŻYCKO

Ewa Ostrowska (68,96%), Magdalena Fuk (31,04%).

GOŁDAP

Konrad Kazaniecki (57,54%), Piotr Bartoszuk (42,46%).

GODKOWO – gmina wiejska

Andrzej Bondaruk (56,20%), Konrad Dyl (43,80%).

IŁAWA

Dawid Kopaczewski (52,90%), Michał Młotek (47,10%).

JANOWO – gmina wiejska

Mateusz Jaroszewski (69,15%), Dariusz Bartkowski (30,85%).

JEZIORANY

Łukasz Szpara (52,94%), Maciej Leszczyński (47,06%).

KALINOWO – gmina wiejska

Mariusz Klepacki (53,04%), Marek Markiewicz (46,96%).

KĘTRZYN

Karol Lizurej (81,26%) głosów na TAK.

KISIELICE

Beata Lejmanowicz (62,44%), Rafał Ryszczuk (37,56%).

KIWITY – gmina wiejska

Jacek Pawlik (57,04%), Robert Rozmysłowicz (42,96%).

KOLNO – gmina wiejska

Mariusz Wrona (50,64%), Ewa Dutka (49,36%)

KOZŁOWO – gmina wiejska

Marek Wolszczak (53,72%), Robert Piergoł (46,28%).

KURZĘTNIK – gmina wiejska

Jacek Głowacki (67,94%), Piotr Piątek (32,06%)

LUBOMINO – gmina wiejska

Joanna Koźlik-Karpińska (51,44%), Stanisław Sienkiewicz (48,56%).

MILEJEWO

Mariola Sznajber (66,20%), Dariusz Dziąbkowski (33,80%)

MIŁAKOWO

Krzysztof Szulborski (50,89%), Andrzej Nagraba (49,11%).

MORĄG

Tomasz Orłowski (60,97%) i Katarzyna Zarachowicz (39,03%).

NOWE MIASTO LUBAWSKIE

Mieczysław Jacek Wolski (72,11%), Józef Blank (27,89%).

OLECKO

Karol Sobczak (52,53%), Aneta Milczarek (47,47%).

OSTRÓDA

Rafał Michał Dąbrowski (71,87%), Ryszard Kowalski (28,13%).

PISZ

Dariusz Kiński (57,25%), Andrzej Zadroga (42,75%).

SORKWITY – gmina wiejska

Mariola Plichta (57,71%), Józef Maciejewski (42,29%).

STARE JUCHY – gmina wiejska

Ewa Jurkowska-Kawałko (52,83%), Piotr Bobrowski (47,17%).

SUSZ

Marcin Mądry (56,47%),  Lucyna Górnik (43,53%).

SZCZYTNO

Stefan Ochman (57,81%), Krzysztof Mańkowski (42,19%).

ŚWIĘTAJNO (powiat olecki) – gmina wiejska

Janusz Zakrzewski (52,76%), Małgorzata Zagrodzka (47,23%).

WIELICZKI – gmina wiejska

Marek Dobrzyń (56,03%), Grzegorz Kłoczko (43,97%)

WYDMINY – gmina wiejska

Anna Binik (61,05%), Elżbieta Sosnowska (38,95%).

ŹRÓDŁO: Radio Olsztyn

BRAK KOMENTARZY