Miejski szpital z nowym dyrektorem

0
302

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie ma nowego dyrektora. Prezydent Olsztyna powołał na to stanowisko pełniącego dotychczas obowiązki dyrektora Rafała Laszczaka.

Trzech kandydatów ubiegło się o możliwość kierowania tą miejską jednostką. Wybór komisji konkursowej został potwierdzony powołaniem w piątek (1 grudnia) Rafała Laszczaka.

– Pan dyrektor ma odpowiednie doświadczenie i bardzo dobrze zna nasz szpital – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Nowy dyrektor MSZ od lipca 2022 pracował w MSZ jako zastępca dyrektora ds. ekonomicznych. Wcześniej, przez osiem lat, był głównym księgowym szpitala wojewódzkiego. W tej placówce przez dwa lata kierował działem zajmującym się kontrolingiem i kontrolą zarządczą. Pracował także w szpitalu dziecięcym.

– Większość mojej kariery jest związana jest z pracą w dużych szpitalach wojewódzkich – mówi Rafał Laszczak. – W tym czasie szczegółowo poznałem problematykę i zagadnienia z zakresu ekonomiczno-finansowego oraz prawnego funkcjonowania szpitali.

Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i studiów podyplomowych Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ponadto ukończył studia MBA.

Po złożenia rezygnacji z funkcji przez Mariana Stempniaka, Rafał Laszczak od lipca tego roku pełnił obowiązki dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego.

BRAK KOMENTARZY