Kompletnie pijana pracownica szpitala

0
309

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała kobieta zatrudniona w działdowskim szpitalu. 59-latka odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu innych osób.

Policjanci z działdowskiej jednostki Policji otrzymali nietypowe zgłoszenie ze Szpitala Powiatowego w Działdowie. Zawiadomienie dotyczyło podejrzenia pracującej na jednym z oddziałów szpitalnych kobiety, która może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek (23.04.2024 r.) po godzinie 18:00. Skierowany na miejsce policyjny patrol, zbadał stan trzeźwości wskazanej pracownicy. Przypuszczenia potwierdziły się. Kobieta miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 59-latka została zatrzymana. Grozi jej odpowiedzialność karna za bezpośrednie narażenie na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pacjentów. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Poza konsekwencjami prawnymi, kobieta musi liczyć się z odpowiedzialnością wynikającą z zatrudnienia, w tym dyscyplinarną.

BRAK KOMENTARZY