Wymachiwał nożem spacerując w okolicach galerii

0
245

Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3 000 zł – właśnie z takiego artykułu tłumaczył się przed sądem 25–latek.

We wrześniu 2023 r. oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o mężczyźnie, który spaceruje w okolica galerii i co chwilę chowa i wyjmuje nóż spod bluzy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna był pod znacznym działaniem alkoholu, bardzo pobudzony, agresywny a także krzyczał na przebywających na bulwarze przechodniów.

Kiedy funkcjonariusze zapytali się go po co mu nóż oświadczył, że musi załatwić swoje sprawy. Ze względu na zachowanie 26–latka został on zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.

W związku z powyższym funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która została przekazana do sądu. Na podstawie zgromadzonego materiału Sąd Rejonowy w Iławie wymierzył 26–latkowi karę grzywny w wysokości 4000 zł. Mężczyzna musi także opłacić koszty sądowe.

BRAK KOMENTARZY