Indykpol AZS Olsztyn rozpoczyna granie

0
240
zdjęcie archiwalne

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek i sobotę rozegrają pierwsze sparingi. Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego, zmierzą się z Treflem Gdańsk w Rypinie.

Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu PlusLigi 26 sierpnia. Ekipa pod wodzą Paolo Montagnaniego trenuje na dwóch olsztyńskich obiektach: Hali Urania oraz hali sportowej w Kortowie. Oprócz nowych zawodników, którzy dołączyli do zespołu (Mateusz Mika, Wojciech Żaliński, Tomasz Kowalski, Remigiusz Kapica), z drużyną trenują młodzi siatkarze: Wiktor Janiszewski oraz Oliwier Kubacki. Włoski szkoleniowiec nie ma do dyspozycji Robberta Andringi oraz Jana Hadravy, którzy wraz ze swoimi reprezentacjami, walczą w Mistrzostwach Europy.

Na czym skupia się sztab szkoleniowy w pierwszych tygodniach przygotowań?  – Pracujemy nad podstawowymi elementami siatkarskiego rzemiosła – mówi Marcin Mierzejewski, drugi trener akademików. – Jednym z nich jest tzw. side out, czyli przejście po przyjęciu zagrywki. Ćwiczymy również zachowania w bloku przy wysokiej piłce. Nie wchodzimy w szczegóły taktyczne, a budujemy bazę, która ma nam służyć podczas sezonu.

Pierwszym sprawdzianem dla siatkarzy ze stolicy Warmii i Mazur będą dwa spotkania sparingowe z Treflem Gdańsk. Odbędą się one w: piątek (20.09 o godz. 17:00) oraz sobotę (21.09 o godz. 12:00), w Rypinie.

– W obu sparingach będziemy zwracać uwagę na te elementy, nad którymi pracujemy na treningach – przyznaje Mierzejewski. – Chcielibyśmy, aby to co dzieje się na treningu, zostało przełożone na gry sparingowe – nawet jeżeli są to proste rzeczy. Wszyscy zawodnicy dostaną szansę pokazania się na boisku. Spotkania towarzyskie to czas, aby każdy z zawodników pokazał, że jest potrzebny drużynie.

Źródło: Biuro Prasowe Indykpol AZS Olsztyn

BRAK KOMENTARZY