Kontrabanda ukryta pod ziemią ogrodową

0
361

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej (SG) ujawnili ponad 337 tys. szt. papierosów w podłodze tira.

funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS) z Referatu Realizacji w Elblągu wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali do kontroli na drodze ekspresowej nr S7 samochód ciężarowy na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą był obywatel Polski.

Zgodnie z dokumentami przewozowymi, transport towaru w postaci 22 ton ziemi ogrodowej odbywał się z Litwy do zakładu w powiecie braniewskim.

Podczas kontroli pojazdu wykorzystano mobilne urządzenie RTG oraz psa służbowego. W obrazie RTG naczepy stwierdzono nieprawidłowości. Konieczne było przeprowadzenie rewizji szczegółowej naczepy i ładunku, dlatego samochód ciężarowy konwojowano do Oddziału Celnego w Grzechotkach.

W trakcie czynności prowadzonych z użyciem skanera RTG oraz psa służbowego, w pojeździe ujawniono ponad 337 tys. szt. papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

Z uwagi na trudno dostępne miejsce ukrycia kontrabandy (w profilach podłogi naczepy), funkcjonariuszy wsparła Ochotnicza Straż Pożarna.

Kierowca tira usłyszał zarzuty przewożenia papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Grozi mu wysoka kara grzywny. Czynności procesowe prowadzą funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach.

Uszczuplenia budżetu państwa z tytułu niezapłaconych należności celno-podatkowych oszacowano na ponad 450 tys. zł.

BRAK KOMENTARZY