Indykpol AZS Olsztyn powalczy o kolejne punkty w Bydgoszczy

0
201
Zdjęcie archiwalne

W poniedziałkowe popołudnie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn powalczą o siódme zwycięstwo w tym sezonie. Rywalami akademików będzie BKS Visła Bydgoszcz. Początek wyjazdowego starcia w Łuczniczce o godz. 17:30.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie, pokonując w środę przed własną publicznością Cuprum Lubin 3:1.

Po wolnym czwartku, w piątkowy poranek, Zielona Armia rozpoczęła operację „Bydgoszcz”, której zwieńczeniem będzie poniedziałkowy, wyjazdowy mecz z BKS Visła (godz. 17:30). Ekipa znad Brdy nie odniosła jeszcze w tym sezonie żadnego zwycięstwa, lecz na swoim koncie ma 4 punkty – wszystkie, dzięki pięciosetowym starciom z Cerrad Enea Czarni Radom, GKS Katowice, Jastrzębskim Węglem oraz Treflem Gdańsk. W ligowej tabeli, bydgoszczanie zajmują przedostatnie, 13. miejsce.

Trzon drużyny prowadzonej przez Przemysława Michalczyka stanowią m.in. – najlepiej punktujący Toncek Stern (174 punkty), dobrze znani z występów w stolicy Warmii i Mazur w minionym sezonie – Radek Gil i Jakub Urbanowicz oraz Janusz Gałązka, Tomasz Kalembka, Jakub Peszko czy Kamil Szymura.

Początek poniedziałkowego spotkania w hali Łuczniczka o godz. 17:30.

– Drużyna z Bydgoszczy jeszcze ani razu nie wygrała w tym sezonie, dlatego tym bardziej będą to chcieli zrobić w meczu z namiKażdy zespół w takiej sytuacji jak Visła, będzie chciał wygrać z nami, ponieważ mamy dobry zespół, przez co nasi rywale mają podwójną motywację. Musimy nałożyć presję na rywalu, dobrze sprawować się w polu serwisowym oraz grze w polu, a wtedy trzy punkty będą zapisane na nasze konto – powiedział środkowy olsztyńskiej drużyny Seyed Mousavi.

BRAK KOMENTARZY