Indykpol AZS Olsztyn awansował do kolejnej rundy Pucharu CEV!

0
302
Fot. Indykpol AZS Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn pomimo porażki w meczu rewanżowym z PAOK-em Saloniki awansował do 1/8 finału Pucharu CEV.

Olsztynianie do Grecji jechali ze sporą zaliczką, ponieważ wygrali pierwsze spotkanie w stosunku 3:1. Mecz nie rozpoczął się jednak dla nich najlepiej, ponieważ przegrali pierwszego seta. W dwóch następnych setach już jednak AZS udowodnił, że jest lepszym zespołem. Olsztynianie prowadzili 2:1 w setach i już wtedy mogli być pewni awansu.

Wtedy trener olsztyńskiej drużyny, dał w większym wymiarze czasowym pograć zawodnikom rezerwowym, a w szeregi zespołu wkradło się już trochę rozluźnienia. To spowodowało, że ostatecznie Indykpol AZS Olsztyn przegrał to spotkanie. Statystyki tego meczu były jednak zdecydowanie bardziej korzystne dla olsztyńskiej drużyny.

Akademicy z Kortowa spisywali się lepiej niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Poczynając od dokładniejszego przyjęcia (61% do 53%), idąc dalej przez skuteczniejszy atak (47% do 40%), kończąc na większej liczbie asów serwisowych (9:1). Siatkarze PAOK zdobyli natomiast większą liczbę punktów blokiem (15:11). Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród przyjezdnych był Sergii Kapelus (19 pkt.), a u gospodarzy Aleksandar Okolic (17 pkt.).

Rywalem Indykpolu AZS Olsztyn w następnej będzie zwycięzca pary Jedinstovo Bemax Bijelo Polje – Kuzbass Kemerovo. Rewanż między tymi zespołami w czwartek o godz. 13:00 czasu polskiego – w pierwszym meczu Kuzbass wygrał 3:0.

BRAK KOMENTARZY