Film z regionalnym dofinansowaniem z prestiżową nagrodą

0
386

Film „Opowiedz mi o mnie” ze specjalną nagrodą na ogólnopolskim festiwalu jury 15. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato w Radomiu.

Część konkursowa odbywała się pod wspólnym szyldem FREEDOM Film Festival, a wszystkie filmy jakie widzowie oglądali łączył wspólny mianownik – odniesienie do tematyki wolności.

Jury w składzie: Magnus von Horn – reżyser filmowy, Ewa Braun – scenograf, dekoratorka wnętrz, Anna Mucha – aktorka, Marek Świszcz – specjalista w zakresie profilaktyki społecznej przyznało Nagrodę Specjalną dla najlepszego filmu o tematyce społecznej – obrazowi Macieja Millera “Opowiedz o mnie”.

Porzucona w szpitalu Magda nigdy  nie poznała swojej biologicznej matki. Brak własnego miejsca i poczucia tożsamości nie pozwalają jej normalnie żyć. Dziewczyna chce rozwikłać zagadkę oraz dowiedzieć się kim naprawdę jest. Czuje, że prawda może ją wyzwolić i pomóc w poradzeniu sobie z ciężarem, jaki nosi. Bohaterka wyrusza w emocjonalną podróż, by w końcu odnaleźć siebie.

Komisja Kolaudacyjna WMFF oceniająca film podkreśliła wysoki poziom artystyczny i  realizacyjny debiutu. Zwróciła uwagę na zdjęcia, część realizowanych w Olsztynie, montaż Justyny Król oraz zaangażowanie miejscowych twórców i firm do postprodukcji.

W minionych pięciu latach samorząd województwa warmińsko-mazurskiego poprzez WMFF dofinansował 10 filmów fabularnych, 15 filmów dokumentalnych i 3 animowane.

Dofinansowane filmy z herbem województwa warmińsko-mazurskiego i logiem WMFF zdobyły 63 nagrody na krajowych i światowych festiwalach.

BRAK KOMENTARZY