Nie zatrzymał się do kontroli. Wiadomo dlaczego

0
209

Policjanci z Białej Piskiej zauważyli audi, które zamierzali zatrzymać do kontroli drogowej. Mieli bowiem podejrzenia, że kierujący może być nietrzeźwy.

W Bemowie Piskim policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej zauważyli  audi. Sposób jazdy kierującego sugerował, że kierowca może być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać ten samochód do kontroli drogowej. Kierowca audi widząc policjantów i oznakowany radiowóz nie zatrzymał się, ale przyspieszył i odjechał. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za nim wydając mu polecenie do zatrzymania przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozie. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali audi do kontroli drogowej.

Za kierownicą siedział 53-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do tego kierujący nie posiadał prawa jazdy.

W tej sytuacji 53-latek odpowie za popełnienie dwóch przestępstw. Pierwsze z nich to niezatrzymanie się do kontroli drogowej, a drugie to kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Do tego dojdzie jeszcze wykroczenie za jazdę bez uprawnień. Jest to czyn zagrożony karą grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a maksymalnie do 30 000 złotych oraz orzeczony mu zostanie zakaz prowadzenia pojazdów.

BRAK KOMENTARZY