AZS UWM Olsztyn Lakers awansował do fazy play-off!

0
1845

AZS UWM Olsztyn Lakers  wygrał na wyjeździe z Bydgoszcz Archers. Mecz zakończył się wynikiem 6-35 i ten wynik sprawił, że Jeziorowcy awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z drużyną Kraków Kings.

Obie drużyny są beniaminkami w tej lidze, ale prezentują się w tym sezonie zupełnie inaczej. Jeziorowcy przystępowali do tego spotkania z myślą o przypieczentowaniu swojego awansu do fazy play-off. Łucznicy z kolei walczyli o bezpieczne miejsce w lidze. Ich wygrana oddaliła by drużynę od baraży i ewentualnego spadku do PLFA2. Obie ekipy wydawały się być równie zdeterminowane przed meczem i pierwsza połowa spotkania w pełni to odzwierciedlała. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 6:7.

W trzeciej kwarcie Jeziorowcy jednak ruszyli do większych ataków. Każda formacja działała bez zarzutu. Atak zdobywał konsekwentnie punkty a obrona nie pozwalała przeciwnikowi przykładać, powstrzymując również ofensywę Archers. Po stronie AZS UWM Olsztyn Lakers punktowali kolejno : Paweł Barul (8), Piotr Gołacki (1), Jamar Dials (14), Przemysław Banat (6) i Patryk Piechowski (6). Dla dwóch ostatnich zawodników, trener Jamar Dials mógł pochwalić się asystami i to on został MVP meczu.

Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu AZS Olsztyn Lakers 6:35 i dzięki temu drużyna awansowała do fazy play-off, co już należy uznać za spory sukces, ponieważ przypomnijmy, że Jeziorowcy są beniaminkiem na tym poziomie rozgrywkowym.