Obchody 20 lat członkostwa w UE na trzech piknikach

0
272

Dwa pierwsze pikniki odbędą się już w najbliższy weekend.

Pikniki Rodzinne z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej odbędą się w trzech największych miastach województwa warmińsko-mazurskiego: Elblągu, Olsztynie oraz Ełku.

 Wejście Polski do Unii Europejskiej było jednym z najważniejszych wydarzeń XXI wieku. Unia Europejska to wspólnota, więc wspólnie z mieszkańcami chcemy celebrować nasz jubileusz – mówi marszałek Marcin Kuchciński – Ile Unia Europejska znaczy dla Warmii, Mazur i Powiśla najlepiej obrazują liczby. Województwo warmińsko-mazurskie zainwestowało dotychczas 33,7 mld zł ze środków europejskich. To niewyobrażalna suma, bez której nasz region nie wyglądałby tak, jak obecnie. Kluczową rolę w rozwoju regionu odegrały przede wszystkim inwestycje i działania w obszarze kapitału ludzkiego, przyczyniając się do poprawy jakości życia mieszkańców. Ale też drogi, obiekty sportowe, infrastruktura kolejowa, szkoły, szpitale i wiele innych inwestycji są w znacznej mierze finansowane dzięki środkom unijnym. T

Na początek Elbląg

Dwa pierwsze pikniki odbędą się już w najbliższy weekend. Dwudziestolecie Polski w Unii Europejskiej zaczynamy świętować w piątek 24 maja na placu Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Podczas imprezy, która rozpoczyna się już od godz. 14, do 20.30 uczestnicy będą mogli wziąć udział w zabawach sportowych z animacjami dla dzieci, konkursach wiedzy o Unii Europejskiej z atrakcyjnymi nagrodami, wystawach plenerowych czy prezentacji beneficjentów funduszy unijnych z Elbląga.

O rodzinną i beztroską atmosferę zadba zespół Diamenty i Patrycja Lipińska z muzyczno-balonowym show. Na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentują się aktorzy z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, a gwiazdą wieczoru będzie olsztyński zespół Big Day.

Piknik w Olsztynie

W sobotę 25 maja od godz. 12 do godz. 18  na Starym Mieście w Olsztynie i w parku Podzamcze odbędzie się drugi z trzech zaplanowanych Pikników Rodzinnych z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.  Centrum Olsztyna będzie wypełnione atrakcjami, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Rodzice z dziećmi będą mogli skorzystać z zabaw i animacji dla dzieci, zobaczyć od środka nowoczesny wóz strażacki czy obejrzeć miniturniej rycerski. Dla nieco starszych uczestników zaplanowaliśmy wiele stoisk samorządowych, w tym oczywiście tych samorządu województwa, quizy i konkursy wiedzy o Unii Europejskiej, bezpłatne badania profilaktyczne, punkt informacji o funduszach europejskich i kiermasz regionalnej żywności. Podczas całego wydarzenia będą odbywać się występy artystyczne zespołów, spośród których podobnie jak w Elblągu, gwiazdą wieczoru będzie Big Day.

Na koniec w Ełku

Piknik Rodzinny z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej w Ełku odbędzie się 1 czerwca i będzie połączony z miejską imprezą z okazji Dnia Dziecka. Na placu Jana Pawła II od godz. 11 rodziny spotkają nie tylko mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, ale także tych nieco starszych. Uczestnicy będą mogli odwiedzić namioty tematyczne, z których część będzie poświęcona bezpośrednio członkostwu w Unii Europejskiej i funduszom europejskim. Swoje stanowiska wystawi m.in. Szkoła Policealna im. Mikołaja Kopernika w Ełku, czyli popularny „Medyk”, Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej czy Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

BRAK KOMENTARZY