Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z dróg

0
244

Przed sądem odpowie dwóch mieszkańców powiatu ostródzkiego, którzy pomimo spożytego alkoholu postanowili wsiąść za kierownicę swoich pojazdów lekceważąc jak poważne stanowią zagrożenie na drodze. Zarówno kierowca mazdy jak i peugeota mieli blisko 2 promile alkoholu w swoich organizmach. Teraz grozi im do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

W poniedziałek (20.05.2024r.) około godziny 21:00 na ul. Przemysłowej w Morągu policjanci miejscowego Komisariatu zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Mazda. Kierowcą okazał się być 38-letni mężczyzna.

Badanie stanu trzeźwości wykazało obecność prawie 2 promili alkoholu w jego organizmie. W trakcie sprawdzeń w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. 38-latek popełnił przestępstwo z art. 244 kodeksu karnego, czyli niestosowanie się do zakazu sądu.

Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę o konsekwencjach oraz sporządzili dokumentację procesową celem przekazania sprawy do sądu.

Policjanci przypominają! Kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15. W takim przypadku sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Tego samego dnia około godziny 20:00 w miejscowości Naprom w gminie Ostróda policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego peugeota. Badanie stanu trzeźwości wykazało obecność prawie 2 promili alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 45-latka oraz tymczasowo zabezpieczyli pojazd na policyjnym parkingu. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

BRAK KOMENTARZY