W Dobrym Mieście radni zdecydowali w sprawie referendum o odwołaniu burmistrza.Policja interweniowała podczas sesji

0
1230
Jarosław Kowalski,burmistrz Dobrego Miasta ( zdj. arch. red.)

Grupa radnych złożyła wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Jarosława Kowalskiego z funkcji burmistrza Dobrego Miasta.
Jarosław Kowalski burmistrzem Dobrego Miasta jest pierwszą kadencję. Nie jest członkiem partii politycznej. Mówi o sobie, że “jest sympatykiem PiS”. Przekonać się można było o tym zresztą podczas inauguracji budowy obwodnicy Smolajn, na którą zjechali się przedstawiciele rządu PiS.

Dziękował im zarówno za tę inwestycję, jak i obietnicę budowy obwodnicy Dobrego Miasta, dzięki czemu powstanie “szybka linia drogowa” do Lidzbarka Warmińskiego.
Opozycja w dobromiejskim ratuszu zarzuca Kowalskiemu złe zarządzanie miastem i skłócenie mieszkańców. Jedna z konfliktowych spraw dotyczyła lokalizacji Punktu Selektywnego Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Protestujący przeciw tej decyzji wskazywali, że kiedy stan wskazanych działek dojazdowych jest fatalny i głównie będzie obciążał stan istniejących dróg dojazdowych przez teren osiedla jest to bardzo uciążliwe dla mieszkańców. Dodawali, że miejsce składowania lub sortowania odpadów wskazanych przez burmistrza Dobrego Miasta, negatywnie wpłynie na samo otoczenie. Sama lokalizacja wzbudzała protesty.
Ryszard Łańko, przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrym Mieście:Dotychczasowe działania burmistrza naszego miasta nie dają gwarancji sensownego przeprowadzenia inwestycji. Tego przykładem jest właśnie sprawa PSZOK. Zabrano się do tego od drugiej strony, nie tak jak należy. To doprowadziło do niezadowolenia mieszkańców. Gdyby porządnie podejść do sprawy, to i lokalizacja dobra by się znalazł, i na pewno nie trzeba byłoby wydać tyle pieniędzy.
Przewodniczący Łańko dodaje, że to nie jedyny przykład niegospodarności. – W konsekwencji spada liczba pieniędzy wydawanych na inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca, niepokojące zjawisko to również wyludnianie naszego miasta, bo coraz więcej osób nie widzi w nim przyszłości dla siebie – mówi przewodniczący rady miasta.

Ryszard Łańko informuje, że wraz z grupą radnych złożył wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania burmistrza Dobrego Miasta. W tej sprawie zwołana została nadzwyczajna sesja rady miasta. – Burmistrz Dobrego Miasta po raz drugi z kolei nie otrzymał votum zaufania. W tej sytuacji mam prawo do zwołania sesji w sprawie decyzji o przeprowadzenie referendumpodkreśla przewodniczący Łańko.
Krystyna Kowalewska

Suplement- z ostatniej chwili

Wczorajsza sesja Rady Miejskiej w Dobrym Mieście dała odpowiedź na pytanie czy będzie referendum w Gminie Dobre Miasto.Po burzliwych ponad 3 godzinnych obradach z interwencją policji, która musiała uspokajać przybyłych zwolenników burmistrza, radni w głosowaniu nad uchwałą o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania burmistrza z powodu nieotrzymania w dwóch kolejnych latach wotum zaufania, głosami 8 radnych przy 5 głosach przeciwnych,zdecydowali,że referendum się odbędzie. Uchwała rady ma być przekazana do Komisarza Wyborczego w Olsztynie  i od tego momentu rozpocznie się procedura związana z organizacją referendum w sprawie odwołania burmistrza Dobrego Miasta.

BRAK KOMENTARZY