Złote Gody w gminie Stawiguda

0
1683

Piętnaście par z gminy Stawiguda obchodzi w tym roku 50. rocznicę ślubu. Osiem z nich wzięło udział w specjalnych uroczystościach zorganizowanych przez gminę Stawiguda.

Takie wydarzenie jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach. Jest istotne dla kształtowania poprawnych zachowań społecznych. Faktycznie trzeba doceniać, że małżeństwa potrafią wytrzymać ze sobą, w tych trudnych dzisiejszych czasach, w tak długim okresie czasu. W każdym z nich na pewno zdarzały się jakieś perturbacje, ale oni je przezwyciężali i są dalej razem – powiedział Michał Kontraktowicz, wójt gminy Stawiguda.

Wójt w słowach skierowanych bezpośrednio do par, które obchodziły jubileusz mówił, że dziś wielu młodym takiej wiary w miłość brakuje, traktują związek jak pralkę z 5-letnią gwarancją, która gdy się zepsuje, jest wymieniana na nowszy model. A dzisiejsi jubilaci, o swój związek dbali, podlewali go, jak roślinę, miłością, życzliwością i szacunkiem. 

Pary podczas uroczystości otrzymały medale od Prezydenta Polski Andrzeja Dudy, listy gratulacyjne od wojewody Artura Chojeckiego i wójta Michała Kontraktowicza. Zostały wręczone również kwiaty i pamiątkowe filiżanki z logiem gminy Stawiguda. Wszyscy mogli także spróbować tortu przygotowanego specjalnie na uroczystość.

Jubilaci podkreślali, że nie ma jednej specjalnej recepty na dobre i długie małżeństwo. Liczy się przede wszystkim szacunek do drugiej osoby, cierpliwość, a także tolerancja. Trzeba się także wzajemnie uzupełniać, a także wspierać w trudnych chwilach, które w każdym związku się zdarzały.

Obszerna relacja z uroczystości zostanie zamieszczona w papierowym wydaniu Wiadomości Gazety Warmińskiej w pierwszym wydaniu listopadowym.

Fotorelacja:

 

BRAK KOMENTARZY