Zawody motocrossowe na torze w Ornecie

0
4304

Niemal stu trzydziestu zawodników wzięło udział w V rundzie Mistrzostw Strefy Polski Północnej, a zarazem IV Rundzie Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu w Motocrossie, organizowanej przez Motoklub Orneta, która odbyła się w niedzielę 9 lipca 2017 roku na torze motocrossowym w Ornecie.

Piękna i w końcu, dla odmiany, letnia pogoda zachęciła sporą liczbę osób do przybycia i kibicowania zawodnikom. Mimo słonecznej pogody, nie narzekaliśmy na przesuszoną nawierzchnię, opady deszczu w poprzednich dniach sprawiły, że warunki do jazdy były naprawdę dobre. Oczywiście największe wyzwanie dla ścigających się w Ornecie stanowiła grząska nawierzchnia, charakterystyczna dla piaszczystych, leśnych terenów, dlatego byliśmy świadkami dużej liczby upadków, przeważnie niegroźnych z miękkim lądowaniem.

Zawody rozpoczęły się od wyścigu klasy MX 65, w którym  wygrał Wiktor Rafalski #292 z WKM Więcbork, drugi był Mieszko Polnar #94 (Gdański AutoMotoKlub) a trzeci dojechał Maciej Chlewiński #6 zawodnik Moto Klubu Lidzbark Warmiński.

Drugie w kolejności były połączone klasy MX 85 i MX Kobiet. W klasie MX 85 zwyciężył Wiktor Sobiech #22 z WKM Więcbork, drugie miejsce zajął Paskal Myhan #77 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, a trzecie Mateusz Szafrański #64 z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX.

W klasie MX Kobiet wygrała przedstawicielka WKM Więcbork – Weronika Obiała #67, natomiast na drugim i trzecim miejscu podium znalazły się przedstawicielki Motoklubu Olsztyn: druga Patrycja Dziewulska #76, a trzecia Hanna Szczucińska #232.

Następne były klasy MX 1C i MX 2C.  W pierwszej z tych kategorii po raz kolejny zwyciężył Tomasz Lango #94 reprezentujący gospodarzy imprezy – Motoklub Orneta, drugi dojechał Łukasz Baliński #42 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, a trzeci Martino Boggero #115 również z Motoklubu Orneta.

W klasie MX 2C najlepszy był Vladislav Khrushchev #151 z Rosji, drugi Marcin Ryczek #777 z WKM Więcbork, a trzeci Alexey Bogdan #33 także z Rosji.

Następny był start klasy MX Open razem z klasą MX Junior. W klasie MX Open, zwyciężył Jakub Barczewski #101, drugie miejsce zajął Michał Krech #22 – obaj z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX, trzeci był Damian Bykowski #108 reprezentujący PSM OFF ROAD Białystok.

Klasę MX Junior również zdominowali przedstawiciele Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX: na pierwszym miejscu Patryk Zdunek #131, na drugim Mateusz Kołodziejak #52, a na trzecim miejscu dojechał Filip Bukowicz #13 z Gdańskiego AutoMotoKlubu.

Ostatni był wyścig klas MX B i MX Masters. W MX B pierwsze miejsce zajął Wojciech Kuształa #47 reprezentujący Moto Klub Lidzbark Warmiński, drugie Adrian Marciniak #22 z LKS Jastrząb Lipno #13, a trzecie Karol Gaweł #640 z KM Wisła Chełmno. W klasie Masters po raz kolejny zwyciężył Krzysztof Dziadko #996 reprezentujący AMK Drwęca Ostróda, drugie miejsce zajął Dariusz Strzelecki#90 (Motosport Castrol Team Toruń), a trzecie Wiesław Wiśniewski #81  (KM Wisła Chełmno).

Czeka nas jeszcze kolejnych pięć rund Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Na półmetku rozgrywek cyklu MSPP  warmińscy zawodnicy umacniają pozycje liderów w klasach:

MX Masters: Krzysztof Dziadko #996, AMK Drwęca Ostróda

MX B: Wojciech Kuształa #47, Moto Klub Lidzbark Warmiński

MX 1C :Tomasz Lango #94, Motoklub Orneta

Do końca sezonu wiele się jeszcze może wydarzyć a następna runda MSPP 30-go lipca w Lipnie, a wcześniej – 16.07  w Reszlu odbędzie się kolejna runda WMMO.

Fotorelacja:

 

 

BRAK KOMENTARZY