Wenliang Xu – tenisista stołowy z Działdowa otrzymał polskie obywatelstwo

0
2479

Początek 2017 roku z pewnością będzie miło wspominany przez tenisistę stołowego Wenliang Xu, mieszkającego w Działdowie. Otrzymał dziś od wojewody Artura Chojeckiego akt nadania obywatelstwa polskiego.

Wenliang Xu urodził się w Shenyang w Chinach, jednak od dłuższego czasu mieszka w Polsce i występuje w barwach klubu Dekorglass Działdowo w Polskiej Superlidze Tenisa Stołowego. Dziś, po 3 latach starań, odebrał od wojewody Artura Chojeckiego akt nadania obywatelstwa polskiego. Wenliang Xu uwielbia Polskę i jest bardzo szczęśliwy, że może teraz cieszyć się z obywatelstwa. – Jestem bardzo szczęśliwy, jest to dla mnie najważniejszy dzień. Czuję się, jakbym urodził się w Polsce. Wenliang Xu oprócz zawodowego grania w tenisa stołowego, uczy również dzieci, co daje mu ogromną satysfakcję. – Kiedyś mogłem powiedzieć, że pracowałem dla was, ale od dziś mogę powiedzieć, że pracuję dla nas. Mam takie marzenie, chciałbym dla nas dobrego zawodnika, gwiazdę tenisa stołowego. Wenliang Xu podkreślił, że uwielbia Polskę oraz ludzi, którzy nie traktowali go nigdy, jak obcokrajowca i chce zostać tu już na zawsze.

Wojewoda Artur Chojecki, podczas wręczania aktu nadania obywatelstwa, również odniósł się do pracy Wenliang Xu z najmłodszymi zawodnikami. – Myślę, że trenowanie młodych zawodników jest dodatkowym, ważnym uzasadnieniem przyznania obywatelstwa. Przede wszystkim życzę, aby bycie obywatelem Polski było dla Pana powodem do dumy. Wojewoda dodał również, że dołączenie działdowskiego tenisisty stołowego do kadry narodowej, byłoby dla niej ogromnym zasileniem.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY