Warmia Traveland wygrywa i awansuje do Pucharu Polski

0
1354

To spotkanie było ósmym zwycięstwem z rzędu piłkarzy ręcznych Warmii Traveland Olsztyn, lecz to zwycięstwo nie dało im punktów ligowych, a awans do centralnego szczebla Pucharu Polski. Wczoraj w hali Urania olsztyńscy szczypiorniści szczypiorniści pokonali w derbach regionu ekipę Meble Wójcik Elbląg 28:22.

Mroźny październikowy wieczór sprawił, że do Uranii nie zawitały tłumy kibiców. Mecz rozpoczął się o 19:10 czyli kilka minut później niż początkowo zaplanowano. Do przerwy Warmia i ekipa z Elbląga grały ze sobą punkt za punkt. Sędziowie pokazali kilka żółtych kartek i odesłali na dwuminutowe kary kilku zawodników. To wszystko sprawiło, że do przerwy na tablicy widniał wynik 13:13, a pojedynek był niezwykle wyrównany.

Po przerwie obraz gry się mocno zmienił. Pierwsze minuty to już wyraźna dominacja Travelandu. Ofensywa grała bezbłędnie, do tego kilkoma świetnymi interwencjami popisali się bramkarze Warmii – Łukasz Zakreta oraz Mateusz Gawryś. Na 10 minut przed końcem spotkania zaczął szwankować atak w ekipie Travelandu, a Meble Wójcik Elbląg nie odpuszczali. To jedynie zmniejszyło ich dystans do gospodarzy, ale nie potrafili już “dogonić wyniku”.

Warmia: Zakreta, Gawryś – Kopyciński 10, Droździk 5, Królik 2, Paweł Deptuła 2, Dzieniszewski 2, Koledziński 2, Piotr Deptuła 1, Hegier, Kondracki 2, Sikorski 2, Żółtak, Krawczyk
Meble: Głębocki 1, Ram, Fiodor – Spychalski 5, Netz 3, Nowakowski 3, Adamczak 2, Malczewski 2, Gębala 2, Serpina 2, Olszewski 1, Malandy 1, Kupiec, Szopa, Adamczak, Tórz