Weekend na drogach Warmii i Mazur

0
240

W miniony weekend (10-12.05.2024 r.) policjanci z Warmii i Mazur odnotowali 13 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 16 osób zostało rannych. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 138 kolizji i ujawnili 24 nietrzeźwych kierujących.

Do tragicznego zdarzenia doszło w  niedzielę (12.05.2024 r. ) kilka minut przed 17:00. Według ustaleń policjantów 26-latek jechał motorowerem z przełożoną przez ciało linką holowniczą. Linka ta wkręciła się w tylne koło pojazdu powodując u kierującego obrażenia ciała, a w ich następstwie śmierć.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na drodze krajowej numer 57 w pobliżu miejscowości Piwnice Wielkie w niedzielny poranek. Policjanci w toku przeprowadzonych czynności ustalili, że motocyklista rozpoczął manewr wyprzedzania kolumny pojazdów i chcąc uniknąć zderzenia z wyprzedzanym pojazdem, który również rozpoczął manewr wyprzedzania, zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia 41-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego odniósł obrażenia, w związku z czym został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Na drodze wojewódzkiej w miejscowości Nowa Ukta, w gminie Ruciane-Nida doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 86-letni mężczyzna jadący rowerem, skręcał w lewo. Najwyraźniej nie upewnił się, czy manewr ten może wykonać bezpiecznie i wjechał wprost pod wyprzedzający go samochód dostawczy.  Rowerzysta w ciężkim stanie zabrany został śmigłowcem LPR do szpitala.

Kętrzyńscy policjanci w miejscowości Długi Lasek w gm. Korsze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem mężczyznę. Za kierownicą auta siedział 56-latek. Kiedy policjanci zbadali jego trzeźwość okazało się, że mieszkaniec gminy Korsze jest pijany. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY