Warmia Mazury Grand Slam w piłce siatkowej w Olsztynie | Czeka nas wizyta najlepszych na świecie

0
1261

Już za kilka dni rozpocznie się jedna z największych imprez w światowej piłce plażowej. Olsztyn będzie gościł graczy w ramach cyklu FIVB Grand Slam. – Nie boję się tego powiedzieć, to będzie najlepsza impreza z cyklu. Moskwa, Praga mogą się tylko od nas uczyć – mówi Rafał Pośpiech, dyrektor sportowy turnieju.

Plaża miejska w Olsztynie w Centrum Sportu i Rekreacji “Ukiel” z dnia na dzień zamienia się w olbrzymi obiekt sportowy, na którym już wkrótce zobaczymy najlepsze światowe pary w piłce plażowej. Liczby mówią same za siebie. Przy projekcie pracuje niemal 200 osób i 200 wolontariuszy. Na plaży wyłożono specjalny piasek (2250 ton), zainstalowano internet z przepustowością 220 mb/s. Transmisja z olsztyńskiej imprezy trafi do telewidzów w 80 krajach. Sam Olsztyn spodziewa się sportowców z 30 krajów, nawet z tak egzotycznych zakątków świata jak Vanuatu. Ze wstępnych informacji docierających do organizatorów wydarzenia wynika, że czeka nas najazd kibiców z Łotwy. Mają się stawić w liczbie kilkuset. Jeśli dodamy do tego, że spot telewizyjny, promujący zawody, trafił już do 10 milionów odbiorców, a Urząd Marszałkowski wsparł promocję wydarzenia 500 tys. złotych, to można się spodziewać, że będzie w następnych dniach w Olsztynie tłoczno.

– To jest najważniejsze wydarzenie sportowe w piłce plażowej dla polskiej federacji – mówi Paweł Papke, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Będziemy oglądać najlepsze pary na świecie.

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, mówił o olbrzymim aspekcie promocyjnym dla miasta. Cykl pięciu imprez Grand Slam kończy się właśnie w Olsztynie.

– Dla nas to wyróżnienie, że dołączamy do elity – twierdzi włodarz miasta.

– Poprzednie imprezy z cyklu Grand Slam organizowane były w Starych Jabłonkach – dodaje Wioletta Śląska – Zyśk, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Mamy nadzieję, że impreza już na stałe zagości w Olsztynie.

Prócz niewątpliwego aspektu sportowego organizatorzy przewidzieli mnóstwo imprez towarzyszących, promujących Olsztyn, czy zdrowy tryb życia. Podczas Grand Slam odbędą się także koncerty – Big Day, a na scenie wystąpi także znany komik Jerzy Kryszak.

Impreza odbędzie się w dniach 25-30 sierpnia. We wtorek czekają nas pierwsze spotkania kwalifikacyjne par żeńskich, a w środę męskich.

BRAK KOMENTARZY