Sukces olsztyńskich pływaków

0
3122
Kormoran

To był dobry start pływaków Kormorana Olsztyn. Podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców zdobyli sześć medali.

Wszystkie krążki zdobyła kraulistka, Monika Czerniak, która rywalizowała zarówno wśród seniorów jak i młodzieżowców. W pierwszej z kategorii była najlepsza na 400 metrów, a na 200 i 800 przypłynęła na 2. miejscu. Natomiast w drugiej kategorii była bezkonkurencyjna na wszystkich dystansach.

Jednak największym jej sukcesem było zakwalifikowanie się do sztafety 4×200 metrów stylem dowolnym. To oznacza, że podczas przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Londynie będzie z koleżankami walczyć o olimpijską kwalifikację do Rio de Janeiro.

Pozostali olsztynianie nie zdobywali medali, ale i tak kończyli swoje starty na niezłych miejscach.