Stomil Olsztyn będzie miał przerwę

0
1260

Piłkarze olsztyńskiego pierwszoligowca zakończyli zmagania w rundzie jesiennej na wysokim czwartym miejscu w tabeli. Dziś odbył się ostatni trening przed zimową przerwą.

Podopieczni Mirosława Jabłońskiego w 19. spotkaniach (dwa mecze zostały rozegrane awansem) zdobyli 31 punktów – do prowadzącej Wisły Płock tracą obecnie zaledwie sześć oczek. Zanotowali dziewięć zwycięstw, cztery remisy oraz sześć porażek. Najlepszym strzelcem zespołu został Rafał Kujawa, który sześciokrotnie pokonał bramkarzy rywali.

O ile pod względem sportowym zespół spisywał się bardzo dobrze, to ponownie dały o sobie znać problemy organizacyjne. W połowie listopada zawodnicy Stomilu zawiesili bowiem treningi z powodu zaległości finansowych.

Runda wiosenna ruszy w weekend 5-6 marca 2016 roku. Wówczas olsztynianie na własnym boisku zmierzą się z Olimpią Grudziądz. Do treningów piłkarze Stomilu Olsztyn wrócą na początku stycznia.