Przebudzenie sportu i rekreacji w Olsztynie i Elblągu

0
130

Po zniesieniu obostrzeń nastąpiły zmiany w działalności obiektów sportowych i rekreacyjnych w Olsztynie i Elblągu.

Taką możliwość dały ostatnie decyzje rządu związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Choć nadal w ograniczonym zakresie i konkretnymi obostrzeniami, to można już korzystać z infrastruktury zlokalizowanej na świeżym powietrzu. To oznacza, że powinny ożyć boiska do siatkówki plażowej, boiska wielofunkcyjne oraz skateparki.

Z boiska do siatkówki plażowej w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel w centralnym miejscy przy ul. Kapitańskiej 23, obok Kąpieliska nr 2 oraz nieopodal hotelu Omega będą mogły korzystać jednocześnie maksymalnie cztery osoby plus, ewentualnie, trener – wyjaśnia Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. – Natomiast na boisku wielofunkcyjnym obok Zatoki Miłej, a także na boisku typu Orlik przy ul Jeziołowicza może przebywać w jednym czasie maksymalnie sześciu uczestników jednocześnie oraz, ewentualnie, trener. Podobne ograniczenia osobowe będą dotyczyły funkcjonowania skateparków w CRS Ukiel i Parku Kusocińskiego. Tu także jednocześnie będzie mogło przebywać sześć osób oraz instruktor.

Korzystający z tych obiektów będą musieli stosować się do szeregu zasad. Wśród najważniejszych są: zachowanie dwumetrowej odległości podczas wchodzenia i wychodzenia, zasłanianie ust i nosów (poza trwaniem zajęć sportowych), brak możliwości korzystania z szatni (poza WC), obowiązek korzystania ze swojego sprzętu oraz dezynfekcji rąk przy wchodzeniu i wychodzeniu z obiektu.

Poza tym administrator ma obowiązek weryfikować liczbę uczestników zajęć, zadbać o piętnastominutową przerwę między zajęciami. Po każdej wizycie grupy sportowej  będą dezynfekowane np. drzwi, klamki.

W Elblągu otwarte zostały orliki – Informujemy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu od poniedziałku udostępnione zostają Orliki. Obiekty będą otwarte popołudniami przez cztery godziny dziennie (szczegółowy czas określą dyrektorzy szkół, na terenie których znajdują się boiska). Przypominamy, że na otwartym boisku może jednocześnie przebywać sześć osób plus osoba prowadząca zajęcia. Po każdej z grup zgodnie z zaleceniami będzie 15-minutowa przerwa na dezynfekcję obiektu. Płyny do dezynfekcji zostały przekazane przez Urząd Miejski – informuje Urząd Miasta w Elblągu.

BRAK KOMENTARZY