Potrącił nastolatka i jeszcze mu groził

0
519

Najbliższe trzy miesiące w więziennej celi spędzi 25-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego, który autem potrącił 13-latka. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna najechał na chłopca, a następnie groźbą wymuszał na nim milczenie.

Oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o poszkodowanym 13-latku na terenie gminy Lelkowo. Na miejsce skierowano policjantów oraz medyków.

Interweniujący funkcjonariusze ustalili wówczas, że nastolatek został potrącony przez samochód osobowy, którego kierowca uciekł z miejsca wypadku. Ranny chłopiec został przetransportowany do szpitala, a policjanci przystąpili do gromadzenia materiału dowodowego, na podstawie którego odtworzyli przebieg tego zdarzenia.

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 25-letni kierowca nie zapanował nad pojazdem i najechał na 13-latka, który przebywał w pobliżu przystanku autobusowego ze znajomymi. Bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna, by uniknąć odpowiedzialności za swój czyn, groził nastolatkowi, by ten nie zgłaszał sprawy policjantom. Dzięki pomocy kolegów ranny 13-latek został dowieziony do domu, a następnie na miejsce wezwano pogotowie i patrol. Sprawca wypadku uciekł.

Braniewscy kryminalni zatrzymali 25-latka. Zgromadzony materiał dowodowy okazał się wystarczający, by przedstawić podejrzanemu trzy zarzuty – spowodowania wypadku, stosowania gróźb oraz prowadzenia auta pomimo sądowego zakazu. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Czynności w tej sprawie trwają

BRAK KOMENTARZY