“Elektryk” na testach w MPK

0
497

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Olsztynie będą mieć okazję podróżować innowacyjnym autobusem. Na ulice stolicy Warmii i Mazur wyjechał elektryczny przegubowiec Solaris Urbino.

Testowe pojazdy od czasu do czasu pojawiają się na olsztyńskich trasach. Autobus oznakowany charakterystycznymi, zielonymi tablicami rejestracyjnymi pozostanie w naszym mieście przez dwa tygodnie.

Elektryczny Solaris ma centralny silnik oraz w pełni elektryczne ogrzewanie. Dostęp na pokład ułatwiają cztery wejścia w układzie 2+2+2+2. Przy drugich drzwiach jest rampa, która ułatwia wjazd pasażerom podróżującym na wózkach inwalidzkich lub z wózkami dziecięcymi.

– Energia potrzebna do napędzania pojazdu magazynowana jest w bateriach IMPACT o pojemności 240 kWh – mówi Cezary Stankiewicz z Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie. – Pozwalają one na przejechanie około 200 km w warunkach miejskiego ruchu. Autobus będzie testowany wraz z dedykowaną do niego ładowarką o mocy 40 kW. Czas pełnego ładowania to około sześciu godzin.

Olsztyńskie MPK ma do dyspozycji ponad 150 autobusów oraz 27 tramwajów.

BRAK KOMENTARZY