Podsumowanie weekendu na drogach Warmii i Mazur. Kilkanaście osób rannych

0
397

Kierujący bez uprawnień, na zakazie prowadzenia pojazdów, do tego wsiadający za kierownicę pojazdów po alkoholu, to tylko niektórzy z uczestników ruchu drogowego wobec których w miniony weekend interweniowali policjanci.

W miniony weekend (27-29.10.2023 r.) na drogach Warmii i Mazur policjanci odnotowali 8 wypadków, w których 12 osób zostało rannych. Funkcjonariusze byli wzywani do 106 kolizji drogowych i ujawnili 28 nietrzeźwych kierujących.

Do najgroźniejszego wypadku doszło pod Braniewem.

20-letni kierujący pojazdem osobowym  Audi A6 stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewa. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i był nietrzeźwy – miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wraz z nim podróżowały 4 osoby w wieku 16-30 lat. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia odnieśli obrażenia i po udzieleniu pomocy medycznej na miejscu wypadku zostali przetransportowani do szpitali w Olsztynie, Bartoszycach i Elblągu. Braniewscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło na ul. Jagiełły w Kętrzynie. Z przekazanych informacji wynikało, że zderzyło się auto osobowe z koparko-ładowarką i jedna osoba jest poszkodowana.

Będący na miejscu policjanci ustalili, że 42-letni kierujący koparko-ładowarką wykonując manewr skrętu w lewo nie upewnił się, że jest już wyprzedzany przez samochód osobowy renault w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierujący samochodem osobowym 47-latek z obrażeniami głowy oraz ciała został przewieziony do szpitala.

W sobotę (28.10.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej i Poprzecznej w Dobrym Mieście. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący osobową toyotą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym renault, które w wyniku zdarzenia uderzyło kolejno w budynek. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

 

BRAK KOMENTARZY