Początek procesu w sprawie o zabójstwo pod Gietrzwałdem

0
493

3 października 2023 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Piotra F. i Krzysztofa K. oskarżonych o zabójstwo z użyciem noży. Pokrzywdzony mężczyzna był bratem jednego z oskarżonych.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść w nocy z 17 na 18 października 2022 r. w jednej z miejscowości na terenie gminy Gietrzwałd. Według ustaleń prokuratora Piotr F. i pokrzywdzony byli braćmi i mieszkali razem w domu rodzinnym.

Obaj mężczyźni nadużywali alkoholu, przy czym oskarżony Piotr F. pod jego wpływem niejednokrotnie zachowywał się agresywnie, prowokował innych do bicia. Bracia byli skonfliktowani. Od pewnego czasu zamieszkiwał z nimi także drugi z oskarżonych – Krzysztof K. Piotr F. poznał go latem 2022 r. i sprowadził do domu.

Krytycznego dnia 17 października 2022 r. obaj oskarżeni spożywali w domu alkohol. Po pewnym czasie do domu przyszedł pokrzywdzony. Pomiędzy braćmi doszło do sprzeczki. Pokrzywdzony miał pretensje, że w jego domu mieszka Krzysztof K. i zaczął go wypraszać – informuje Adam Barczak, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie.Pomiędzy oskarżonymi a pokrzywdzonym doszło do szarpaniny, w rezultacie której Piotr F. i Krzysztof K. mieli zadać mężczyźnie liczne ciosy nożami, w tym w klatkę piersiową. Pokrzywdzony doznał rozległych obrażeń wewnętrznych i zmarł.

Ponadto, Piotr F. został oskarżony o przestępstwo kierowania gróźb karalnych wobec jeszcze innej osoby. Czynu tego miał dopuścić się w dniu 21 marca 2022 r. w Gietrzwałdzie.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 3 października 2023 r. przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Piotr F. przesłuchany na rozprawie częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Odnośnie zarzutu zabójstwa wyjaśniał między innymi, że mógł zadać bratu ciosy nożem, ale okoliczności tych nie pamięta, ponieważ był pijany.

Natomiast Krzysztof K. nie przyznał się do udziału w zabójstwie brata Piotra F. i złożył wyjaśnienia. Z jego wyjaśnień wynikało, że wprawdzie był obecny w czasie szarpaniny, jaka rozegrała się pomiędzy braćmi, jednakże nie był świadomy tego, że pokrzywdzonego zraniono wówczas nożem.

Sąd Okręgowy w Olsztynie, po odebraniu od oskarżonych wyjaśnień oraz odczytaniu wyjaśnień złożonych przez Piotra F. i Krzysztofa K. w postępowaniu przygotowawczym, rozpoczął postępowanie dowodowe, przesłuchując świadków, między innymi pokrzywdzoną, wobec której Piotr F. miał kierować groźby pozbawienia życia.

Proces w tej sprawie będzie kontynuowany 11 i 12 października 2023 r.

BRAK KOMENTARZY