Wybory Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie

0
213

Sędziowie Sądu Okręgowego w Olsztynie głosowali w sprawie zgłoszenia Ministrowi Sprawiedliwości kandydatów do objęcia funkcji prezesa sądu.

Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Okręgowego w Olsztynie w dniu 15 kwietnia 2024 r. postanowiło przedstawić Ministrowi Sprawiedliwości trzech kandydatów do pełnienia funkcji Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W dniu 15 kwietnia 2024 r. w sali konferencyjnej Sądu Okręgowego w Olsztynie odbyło się Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Okręgowego w Olsztynie. Przedmiotem tego Zgromadzenia był wybór kandydatów na stanowisko Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie.

W obradach udział wzięło 50 sędziów Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sędziowie w wyniku głosowania wskazali trzech kandydatów, a mianowicie: sędziego Juliusza Ciejka (otrzymał 29 głosów poparcia), sędziego Rafała Jerkę (otrzymał 15 głosów poparcia) oraz sędziego Olgierda Dąbrowskiego – Żegalskiego (otrzymał 6 głosów poparcia).

27 marca 2024 r. Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało do wykonującego funkcję Prezesa Sądu Okręgowego w Olsztynie sędziego Wacława Bryżysa pismo o przedstawienie kandydatów na stanowisko Prezesa tegoż Sądu wskazanych i zaopiniowanych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Okręgowego w Olsztyniepoinformował Adam Barczak,  Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

BRAK KOMENTARZY