Olsztynecki Jarmark Wigilijny

0
1576

Świąteczne przysmaki i łakocie, warsztaty oraz pokazy a na scenie występy muzyczne. Już 17 grudnia w Olsztynku odbędzie się Jarmark Wigilijny. Organizatorzy przygotowali moc niespodzianek i atrakcji, które pozwolą choć na moment oderwać się od świątecznych obowiązków.

Tegoroczny Jarmark rozpocznie się w samo południe na rynku miejskim w Olsztynku. W bożonarodzeniową atmosferę wprowadzi nas Kiermasz Świąteczny, który będzie dobrą okazją do zrobienia przedświątecznych zakupów. Na straganach prócz ozdób i dekoracji choinkowych pojawią się również tradycyjne wyroby, przyprawy i zioła, ręcznie szyte zabawki oraz słodycze. Będzie to również dobra okazja by wybrać odpowiednią choinkę.

W olsztyneckim Ratuszu odbędą się świąteczne warsztaty, na które zaprasza Skansen w Olsztynku i Biblioteka Miejska. Będzie można wykonać samodzielnie świąteczne stroiki, bombki, pierniki, ozdoby na choinkę oraz mikołajowe czapki. Odbędzie się również pokaz dekorowania pierników,  a dla miłośników książek przygotowano magiczne czytanie bajek pod choinką.

Na scenie plenerowej nie zabraknie świątecznych prezentacji i wspólnego śpiewania kolęd z uczniami olsztyneckich szkół i przedszkoli. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na świąteczną podłaźniczkę i świąteczne pierniczki. Zmarzniętych rozgrzewać będzie burmistrzowskie „co nieco” oraz świąteczny poczęstunek przygotowany przez Zespół Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza. To będzie również dobra okazja by zwiedzić mury niezwykle przyjaznej szkoły.

Imprezie towarzyszyć będzie stoisko elfów, w którym będzie możliwość przebrania się i wspólnej sesji zdjęciowej ze św. Mikołajem, Królową Śniegu, Elsą i Anną. O godz. 16.30 „Żywą Szopką”. W rolę biblijnych postaci wcielą się tym razem uczniowie szkół podstawowych. Jarmark zakończy olsztyneckie światełko do nieba.

BRAK KOMENTARZY