Policyjne interwencje na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

0
235

W ostatnim czasie zatrzymali m.in. 36-latka, który wybrał się w podróż, mimo sądowego zakazu, a także 38-latka na ,,podwójnym gazie”.

Policjanci z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie udali się na DK16, gdzie miał zostać ujęty przez świadków zdarzenia mężczyzna, który mógł kierować mercedesem pod wpływem alkoholu.

Na miejscu funkcjonariusze zastali 38-latka. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Tego samego dnia funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na jednym ze skrzyżowań w Olsztynku. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący oplem 44-latek na skrzyżowaniu z ul. Mrongowiusza nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorem, doprowadzając do zdarzenia drogowego.

W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. Po sprawdzeniu w systemach wyszło na jaw, że pojazd marki Opel nie posiada aktualnych badań technicznych, w związku z tym zatrzymany został dowód rejestracyjny, z kolei mężczyzna podróżujący motorem nie miał uprawnień do kierowania. Za jazdę bez uprawnień grozić może kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych. Ze zdarzenia policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Do kolejnego groźnego zdarzenia drogowego doszło na jednym ze skrzyżowań w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący peugeotem 41-latek jadąc od al. Schumana w kierunku ul. Bałtyckiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas zmiany pasa ruchu kierującemu ciężarowym volvo.

Do kolejnej kolizji doszło na DK51, wyjazd z Olsztyna w kierunku m. Dywity z udziałem czterech pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 22-letni kierujący fordem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z trzema poprzedzającymi go pojazdami.

BRAK KOMENTARZY