Milion złotych na poprawę sportowej infrastruktury

0
479

Celem inicjatywy, której wnioskodawcami były gminy i powiaty z Warmii, Mazur i Powiśla, jest poprawa stanu i rozwój infrastruktury sportowej w regionie i zwiększenie dostępności obiektów sportowych dla mieszkańców województwa.

Środki przeznaczone są na modernizację, doposażenie infrastruktury, zakup sprzętu czy zaopatrzenie obiektów sportowych.

– Małe granty na infrastrukturę sportową realizujemy szczególnie z myślą o małych miejscowościach, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje – podkreśla marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Naszym celem jest zwiększenie dostępności obiektów sportowych, a także poprawa warunków uprawiania sportu i wzmocnienie bezpieczeństwa. Zależy nam, by rozwój sportowego zaplecza był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnych społeczności. Jestem przekonany, że dzięki tym środkom będzie możliwa aktywizacja ruchowa, szczególnie dzieci i młodzieży.

Dofinansowanie do poszczególnych inwestycji wynosiło maksymalnie 50 proc., ale nie więcej niż 50 tys. zł.

W 2022 roku w ramach kolejnej edycji konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim” wpłynęło 66 wniosków na łączną kwotę wynoszącą ok. 2,5 mln zł. Dofinansowanie otrzyma 28 gmin oraz powiatów z całego województwa na łączną kwotę 800 tys. zł.

Dziewięć dodatkowych zadań z listy rezerwowej zostanie zrealizowanych na kwotę 200 tys. zł.

Wsparcie otrzymają inwestycje w gminach: Lubawa, Iława, Nidzica, Pisz, Działdowo, Dobre Miasto, Nowe Miasto Lubawskie, Świątki, Biskupiec, Janowiec Kościelny, Giżycko, Lidzbark, Mikołajki, Ryn, Purda, Szczytno, Piecki, Olsztynek, Prostki, Ostróda, Działdowo, Miłomłyn, Stawiguda, Dubeninki, Kolno oraz w powiatach: kętrzyńskim, ostródzkim, szczycieńskim, giżyckim oraz gminach miejskich: Iława, Elbląg, Braniewo czy Olsztyn.

BRAK KOMENTARZY