Marcin Szczepański (Lidzbark Warmiński), Krzysztof Dziadko (Olsztyn) i Tomasz Lango (Orneta) wygrywają w swoich klasach

0
4283
Marcin Szczepański znowu najwyżej na pudle

W niedzielę 4 września 2016 na torze Motocrossowym w Falczewie koło Bartoszyc odbyła się VIII Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej w Motocrossie, a jednocześnie VI Runda Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Okręgu zorganizowana przez Stowarzyszenie Klub Motocyklowy “WIRAŻ” Bartoszyce.

Staranne przygotowanie toru przed zawodami niestety niewiele pomogło – pogoda popsuła szyki zarówno organizatorom, jak i zawodnikom zsyłając deszcz, który przez cały dzień nie przestawał padać. Warunki z minuty na minutę pogarszały się, tor stawał się coraz bardziej błotnisty i śliski, gliniasta nawierzchnia oklejała zawodników razem z ich maszynami utrudniając poruszanie się. Na szczęście obyło się bez poważnych wypadków, chociaż pośliźnięć i upadków było dosyć sporo. Zawodnicy – zwłaszcza ci najmłodsi – mieli przed sobą trudne zadanie. Specjalnie wyznaczona w parku maszyn strefa do mycia motocykli, była tłumnie oblegana niemal bez przerwy. W zawodach wzięło udział około stu zawodników, startujących w dziewięciu klasach.

Jako pierwsi do startu stanęli zawodnicy klasy MX 65, w tej kategorii wygrał Artur Gałuszka #23 z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX, za nim byli Wiktor Rafalski #292 (Motosport Castrol Team Toruń) i Wiktor Sobiech #22 (WKM Więcbork).W  następnym  biegu połączono klasy MX 85 i MX Kobiet. W klasie MX 85 najlepszy okazał się Maksymilian Nikiel #94 z PSM OFF ROAD Białystok, drugie miejsce zajął  Paskal Myhan #77 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, a trzecie Alexey Novikov #779 z Rosji.

W klasie MX Kobiet zwyciężyła przedstawicielka KM Wisła Chełmno Weronika Obiała #67.Druga na podium była Angela Stępnicka #23 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, a trzecia Hanna Szczucińska #232 z Motoklubu Olsztyn, dla której był to debiut w zawodach i  jednocześnie egzamin na licencję.

Kolejny start to klasy MX 1C i MX 2C. W pierwszej z tych kategorii prowadzenie objął Tomasz Lango #94 z Motoklubu Orneta przed zawodnikami WKM Więcbork Michałem Domerackim #534 i Pawłem Drewczyńskim #122, natomiast pierwsze miejsce MX 2C zajął Denis Lebedev #242 z Rosji, drugi był Adam Drypa #3 z Gdańskiego AutoMotoKlubu, trzeci zaś Władisław Khruszcziow #51 również z Rosji.

Następnym w kolejności zawodów był start klasy MX Open połączony z klasą MX 2 Junior. W MX Open zwyciężył Karol Kruszyński #176 zawodnik KM Wisła Chełmno, drugie miejsce zajął Luis Carstens #386 z WKM Więcbork, trzecie Michał Krech #22 z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX. Zwycięstwo w MX 2 Junior przypadło tym razem Michałowi Kuczyńskiemu #11 (Gdański AutoMotoKlub), drugie miejsce Cezaremu Lewko #222 (Motoklub Olsztyn), a trzecie Arturowi Sikorze #303 (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX).

Ostatni wyścig to połączone klasy MX B i MX Masters. W MX B po raz kolejny w tym sezonie na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Szczepański #112 reprezentujący Moto Klub Lidzbark Warmiński. Za nim Karol Gaweł #640 z KM Wisła Chełmno  oraz Kajetan Rusocki #14 z LKS Jastrząb Lipno. W klasie Masters zwyciężył reprezentujący Motoklub Olsztyn Krzysztof Dziadko #996, drugi był Adam Nowacki #135 z WKM Więcbork, trzeci  Przemysław Listowski #690 z Grudziądzkiego Towarzystwa Żużlowego.

Była to już przedostatnia runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej, runda finałowa odbędzie się 25 września w Kwidzynie.

Po ośmiu rundach zawodnicy reprezentujący nasz region nadal dominują w klasyfikacji generalnej w trzech klasach: