Lewko i Dziadko wygrywają w Kwidzynie

0
3724
#112 Marcin Szczepański Lidzbark Warmiński

W niedzielę 25 września 2016 na torze Motocrossowym w Kwidzynie odbyła się IX Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej w Motocrossie zorganizowana przez Kwidzyński Klub Motorowy im. Jan Młynarskiego .

Zmaganiom towarzyszyła piękna, słoneczna i sucha pogoda, która z pewnością wpłynęła pozytywnie na sporą ilość zgromadzonej publiczności. Piaszczysta charakterystyka nawierzchni pięknie położonego pod lasem kwidzyńskiego toru stanowi spore wyzwanie dla kondycji i wytrzymałości zawodników, sprawia również, że przy suchej pogodzie powstają tumany kurzu, które nieco pogarszają komfort jazdy. Z wielkich chmur piachu powstających za jadącymi motocyklami cieszyli się za to fotografowie licznie oblegający zakręty, gdzie była szansa na spektakularne ujęcia.

Była to finałowa runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej kończąca sezon 2016. W 9 klasach wystartowało prawie 120 zawodników.

Pierwsi ścigali się zawodnicy klasy MX 65, w tej kategorii wygrał Maksymilian Chwalik #46 (Gdański AutoMotoKlub) drugi był Jakub Kowalski #84 z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX trzeci Wiktor Sobiech #22 z WKM Więcbork.

W następnym biegu ścigały się połączone klasy MX 85 i MX Kobiet: w klasie MX 85 najlepszy był Filip Bukowicz #13 z Gdańskiego AutoMotoKlubu drugie miejsce zajął Alexey Novikov #779 z Rosji a trzecie Olaf Włodarczak #2 z Gdańskiego Auto Moto Klubu. W MX Kobiet zwyciężyła przedstawicielka Automobilklubu Gorzowskiego Wiktoria Garbowska #38 przed Weroniką Obiałą #67 z KM Wisła Chełmno i Julią Jarmołkowicz #10 z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX.

Następne startowały klasy MX 1C i MX 2C. W pierwszej z tych kategorii zwyciężył Łukasz Baliński #42 z Moto Klubu Lidzbark Warmiński przed Janem Świerkowskim #59 z LKS Jastrąb Lipno i Mateuszem Paczyńskim #192 z KM Wisła Chełmno. Pierwsze miejsce w klasie MX 2C zajął po raz kolejny Denis Lebedev #242 z Rosji, drugi był Marek Niepiekło #41 (Moto Klub Lidzbark Warmiński) treci zaś Krzysztof Kulesza # 15 (GKM Bałtyk Gdynia)

Kolejny był wyścig klasy MX Open połączony z MX 2 Junior. Zwycięstwo w MX Open objął Jakub Barczewski #101(Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX), na drugim stopniu podium stanął Damian Bykowski #108 (PSM OFF ROAD Białystok) a na trzecim Michał Krech #22 z Człuchowskiego AutoMotoKlubu POLTAREX. W MX 2 Junior triumfował zawodnik Motoklubu Olsztyn Cezary Lewko #222 przed Michałem Kuczyńskim #11 (Gdański AutoMotoKlub) i Kamilem Briszke #16 (CzłuchowskiAutoMotoKlub POLTAREX)

Ostatni wyścig należał do połączonych klas MX B i MX Masters. Gigantycznym zaskoczeniem dla wszystkich był tym razem widok podium klasy MX B bez faworyta Marcina Szczepańskiego! Nagła awaria motocykla podczas drugiego przejazdu uniemożliwiła niezwyciężonemu dotąd zawodnikowi ukończenie wyścigu i tak ostatni bieg w tym sezonie stał się jedynym bez kompletu 50 punktów. Ten niefortunny przypadek sprawił, że Szczepański uplasował się w Kwidzynie na 4 pozycji za trzema zawodnikami LKS Jastrząb Lipno: Adrianem Marciniakiem #22, Michałem Murawskim #802 i Kajetanem Rusockim # 14. Wyścig klasy MX Masters zakończył się bez niespodzianek kolejnym zwycięstwem zawodnika Motoklubu Olsztyn Krzysztofa Dziadko #996, drugie miejsce zajął Przemysław Listowski 690 (Grudziądzkie Towarzystwo Żużlowe) a trzecie Adam Nowacki #135 (WKM Więcbork).