Kolejne sukcesy olsztyńskiej Kliniki “Budzik dla Dorosłych”

0
320

Klinice “Budzik Dla Dorosłych” w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie w tym roku wybudzono kolejnych trzech pacjentów. Już od siedmiu lat pomaga ona osobom, które – zazwyczaj po ciężkich wypadkach – zapadły w śpiączkę. I robi to bardzo skutecznie.

Zespół olsztyńskiego “Budzika” spotkał się z dziennikarzami, by opowiedzieć o swoich działaniach i ostatnich sukcesach w leczeniu pacjentów, którzy zapadli w śpiączkę. W grudniu wybudzono dwie młode kobiety. Natomiast już w tym roku – trzech mężczyzn (w wieku 31, 46 i 50 lat).

-Staramy się, żeby nasza praca była zespołowa i skoordynowana. Budzik to jest taki wyjątkowy oddział rehabilitacji, w którym pacjent ma więcej czasu na to, żeby dojść do lepszego stanu funkcjonalnego, lepszego stanu funkcjonalności. Ale tę pomoc rozszerzamy też o intensywną pracę logopedy i neuropsychologa – po to, aby uzyskać jak największą poprawę w zakresie funkcji poznawczych”  – podkreślał dr Piotr Siwik, koordynujący pracę Kliniki “Budzik dla Dorosłych”.

Dodaje, że ich praca jest ‘trudna i siermiężna’.

-Te efekty nie przychodzą z dnia na dzień. W związku z tym, jak pojawia się kilku pacjentów przygotowywanych do wypisu, to jest dla nas z jednej strony powód do zadowolenia, a z drugiej strony – kolejne wyzwanie – mówi dr Siwik.

Źródło: UWM

BRAK KOMENTARZY