Jest szansa, że każdy będzie mógł zostać współwłaścicielem Stomilu Olsztyn. Ta akcja może pomóc uratować klub

0
518
herb

Jest  szansa na akcje crowdfundingową w Stomilu Olsztyn. Podobna akcja miała miejsce ostatnio podczas ratowania Wisły Kraków.

Chodzi głównie o to, że akcje klubu zostają wystawione na platformie crowdfundingowej i każdy kto ma ochotę może taką akcję kupić i staje się wtedy częścią klubu. W Krakowie akcja zakończyła się niesamowitym sukcesem. Wszystkie wystawione akcje sprzedano za 4 miliony złotych.

Michał Pol, Dyrektor Programowy Onet Sport i Przeglądu Sportowego poinformował, że jest szansa na taką akcje również w Olsztynie i może ona pomóc uratować Stomil. Wystawione na sprzedaż miałoby być 20% akcji, tylko władze miasta muszą jeszcze wyrazić na to zgodę.

Wisła Kraków była pierwszym klubem w Polsce, który zdecydował się na taki krok, a Stomil może być następny. Jeżeli akcja ta miałaby przynieść, chociaż w części taki sukces, jak w Krakowie, to warto iść w tym kierunku, zwłaszcza, że jeżeli sytuacja finansowa w Stomilu się nie poprawi, to 19 lutego PZPN może zawiesić licencje olsztyńskiemu klubowi.

BRAK KOMENTARZY