Groźnie wyglądająca kolizja na skrzyżowaniu ulicy Żołnierskiej z ulicą Dworcową

0
230

Dziś w godzinach porannych doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. Utrudnienia na skrzyżowaniu ulicy Żołnierskiej z ul. Dworcową trwały przez ponad godzinę. Na szczęście w zdarzeniu nie ucierpiał żaden z uczestników.

Dziś (02.06.2020) po godzinie 5 nad ranem w centrum Olsztyna doszło zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Przez ponad godzinę utrudniony był ruch w rejonie ulicy Żołnierskiej w kierunku ul. Obiegowej. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że odpowiedzialnym za tą niebezpieczną sytuację był 66-letni kierowca volkswagena, który jadąc ul. Żołnierską od ul. Wyszyńskiego, przejeżdżając przez skrzyżowanie z ul. Dworcową, nie zastosował się do obowiązującego oznakowania pionowego – w tym przypadku znaku A-7 który obliguje nas do ustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Ostatecznie, 66-letni kierowca doprowadził do bocznego zderzenia z prawidłowo jadącym ul. Dworcową 39-letnim kierowcą osobowego audi.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci poddali kierowców badaniu alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – obaj byli trzeźwi. Na miejsce zdarzenia w celu usunięcia z drogi uszkodzonych pojazdów wezwany został holownik, którym auta zostały przetransportowane w bezpieczne miejsce.

Chwila nieuwagi 66-letiego kierowcy, mogła kosztować wiele zarówno jego jak i 39-latka kierującego osobowym audi. Na szczęście tym razem skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierujący volkswagenem został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł a do jego konta przypisanych zostało dodatkowych 6 punktów karnych. Od uszkodzonych pojazdów, ze względu na liczne uszkodzenia mechaniczne oraz na wyciek płynów eksploatacyjnych zostały zatrzymane dowody rejestracyjne.

BRAK KOMENTARZY