Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej oficjalnie otwarte

0
279
W otwarciu uczestniczyli marszałek Gustaw Marek Brzezin i Prezydent Elbląga Witold Wróblewski fot. warmia.mazury.pl

W Elblągu odbyło się uroczyste otwarcie Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej.

W Centrum uczy się ok. 1000 uczniów i słuchaczy. Kształci ono uczniów w praktycznej nauce zawodu w dwudziestu pięciu  zawodach w branżach: motoryzacyjnej, elektryczno – elektronicznej, drzewnej, budowlanej, usługowej, metalurgicznej także uczniowie z innych elbląskich szkół branżowych i techników i posiada 34 pracownie specjalistyczne.

W Centrum funkcjonuje:

– Wojewódzki Urząd Pracy;

– Powiatowy Urząd Pracy;

– Zakład Aktywności Zawodowej;

W Centrum utworzone zostały cztery pracownie specjalistyczne:

  • Stolarsko ciesielska – wyposażona w maszyny  stosowane przez elbląskich pracodawców ( piła panelowa do rozkroju płyty, okleiniarza, centrum obróbkowe czteroosiowe, maszyny do obróbki drewna oraz system odpylania). Obrabiarki do płyty są dostarczone przez renomowaną niemiecką Firmę HOMAG.
  • Budowlana – wyposażona w stanowiska i sprzęt do nauczania praktycznie wszystkich zawodów budowlanych  ( murarz, tynkarz, zbrojarz betoniarz, monter urządzeń sanitarnych, dekarz, monter zabudowy wnętrz itp.)
  • Energii odnawialnej – wyposażona w praktycznie wszystkie źródła pozyskiwania energii odnawialnej ( systemy solarne, fotowoltanika, pompy ciepła, siłownia wiatrowa, piec na biomasę). Pracownia posiada także stanowiska dydaktyczne na dachu budynku oraz w wysokim podpiwniczeniu.
  • Odlewnicza z kuźnią – wyposażona w piec indukcyjny do wytopu wszystkich metali, piec oporowy do wytopu aluminium, mieszarki, piece grzewcze i wanny hartownicze, młot kowalski, młot do badania próbek wytrzymałościowych).

Koszt budowy pracowni to 11.190.000,00 zł, z czego unijne dofinansowanie to blisko 5,5 mln zł.

BRAK KOMENTARZY