Droższe bilety komunikacji miejskiej w Olsztynie

0
406
tramwaj

Olsztyńscy radni podczas styczniowej sesji Rady Miasta  zajmą się m.in. zmianą opłat za przejazdy komunikacją zbiorową. Pasażerowie korzystający z Olsztyńskiej Karty Miejskiej unikną jednak wzrostu stawek.

W przygotowanej uchwale zaplanowany został wzrost cen jednorazowych biletów olsztyńskiej komunikacji. Zamiast dotychczasowych 3,40 zł, od początku II kwartału opłata wynosiłaby 4 złote. Proporcjonalnie mają wzrosnąć także ceny biletów czasowych – 30-, 45- i 90-minutowych.

Jest jednak sposób, by uniknąć większych opłat za jednorazowe przejazdówki. Wystarczy mieć Olsztyńską Kartę Miejską i korzystać z funkcji elektronicznej portmonetki. Wówczas za bilet kupiony przy pomocy OKM zapłacimy tyle samo, co dotychczas – 3,40 zł za jednorazowy przejazd.

Dla porównania, w tej chwili jednorazowy bilet na przejazdy transportem zbiorowym np. w Lublinie kosztuje 4,20 zł, w Białymstoku 4 złote, a w Zielonej Górze 4,40.

Co ważne, nie zmienią się ceny biletów sieciowych oraz 30-dniowych. Imienne bilety tego typu od 2017 roku kosztują 80 złotych. Przypomnijmy, że wówczas cena została obniżona z 88 złotych, a jeszcze wcześniej – przed końcem 2015 roku – sieciowy bilet kosztował aż 110 złotych.

BRAK KOMENTARZY