Ferie 2022. Jak będą wyglądać?

0
1649

Na 228 tys. dzieci i młodzieży w naszym województwie z wypoczynku zimowego  w tym roku skorzysta niecałe 3 % – jest to rząd wielkości 6,5 tys. osób.

V fala pandemii jest już z nami, z ogłoszonych dziś danych przez Ministra Zdrowia mamy ponad 30 tys. zakażeń, a w naszym województwie ponad 1 000. Nasze działania związane z bezpiecznymi feriami muszą się skupić na ochronie naszych dzieci. Najlepszym zabezpieczeniem są szczepienia – mówi Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.

Sanepidu poinformował, że Ministerstwo Zdrowia wydało wytyczne dla organizatorów wypoczynku zimowego. Jedną z zasad jest, aby dzieci, które są podejrzane o pojawienie się jakiejkolwiek infekcji nie uczestniczyły w wypoczynku zimowym, nie powinny one przebywać w środowisku innych dzieci.

Kurator Oświaty poinformował, że na 228 tys. dzieci i młodzieży w naszym województwie z wypoczynku zimowego  w tym roku skorzysta niecałe 3 proc. – jest to rząd wielkości 6,5 tys. osób, które będą uczestniczyły w formie zorganizowanej wypoczynku, z tego 3,5 tys. to półkolonie. Zdecydowana większość dzieci będzie przebywać w domu w okresie wypoczynku zimowego.

BRAK KOMENTARZY