Umowa na nową atrakcję turystyczną na Mazurach

0
209

Piotr Jakubowski – burmistrz Mikołajek, Jarosław Filipek – burmistrz Rynu podpisali umowy na budowę Miejsc Obsługi Rowerzystów w ramach projektu Mazurska Pętla Rowerowa.

Mikołajski MOR będzie największy na liczącej ponad 300 km trasie rowerowej a korzystać będą z niego także spacerowicze. Inwestycja powstanie w parku przy alei Spacerowej a jej koszt to ponad 1,3 mln zł. Dofinansowanie całego projektu pochodzi z Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur.

Mazurska Pętla Rowerowa to wspólne przedsięwzięcie wszystkich gmin i powiatów należących do Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Nadleśnictw z krainy wielkich jezior.

Przebieg trasy Mazurskiej Pętli Rowerowej oparty został o oś Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, unikatu na skalę europejską ze względu na jeden z najdłuższych systemów jezior i kanałów. Całość pętli będzie liczyć ok. 310 km, a jej realizacja podzielona jest na 2 etapy. Etap I to 293km (drogi gminne, powiatowe oraz tereny leśne), Etap II (drogi krajowe i wojewódzkie) to 17 km. Realizacja Mazurskiej Pętli Rowerowej potrwa do 2023 roku, lecz już dziś można korzystać z wielu odcinków trasy.

BRAK KOMENTARZY