Był poszukiwany za poplecznictwo

0
303

Policjanci piskiej prewencji zatrzymali 57-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piszu w związku z popełnieniem przestępstwa poplecznictwa, za które skazany został na karę 99 dni pozbawienia wolności. Teraz nie uniknie już odpowiedzialności.

We wtorek (18.04.2023 r.) funkcjonariusze z Referatu Patrolowo – Interwencyjnego KPP w Piszu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 57-letni mieszkaniec Pisza chcąc uniknąć kary za przestępstwo poplecznictwa ukrywał się przed organami ścigania.

Poplecznictwo polega na utrudnianiu lub udaremnianiu postępowania karnego. Celem takiego działania jest do pomoc sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej.

W szczególności jest to ukrywanie sprawcy, zacieranie śladów przestępstwa albo odbywanie za skazanego kary. Przestępstwo poplecznictwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do lat 5.

Za dokonanie tego czynu 57-latek miał zasądzoną karę pozbawienia wolności w wymiarze 99 dni. Teraz spędzi je w zakładzie karnym.

BRAK KOMENTARZY