“Bezpieczne ferie 2016”

0
2905
akcja
W związku ze zbliżającymi się feriami policjanci, strażacy i leśnicy apelują do dzieci, rodziców, opiekunów i innych osób o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zabaw na śniegu i lodzie. Po raz kolejny odbędą się festyny edukacyjne dla dzieci, podczas których przedstawiciele służb będą propagować bezpieczeństwo podczas ferii.

Nad jeziorem Pisz w miejscowości Tumiany (gmina Barczewo) startują działania profilaktyczne „Bezpieczne Ferie 2016”. Organizatorzy przygotowali dla uczestników moc atrakcji. Na plaży będzie można spotkać policjantów, strażaków, leśników oraz ratowników medycznych, od których dzieci będą mogły dowiedzieć się, na czym polega praca w tych formacjach. Jednak najważniejszym tematem będzie zimowe bezpieczeństwo.

Organizatorami akcji są Starosta Olsztyński, Komenda Miejska Policji w Olsztynie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Olsztynie tym OSP Barczewo, OSP Dobre Miasto, OSP Olsztynek i OSP Kobułty; Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie oraz Nadleśnictwa powiatu olsztyńskiego, tj. Olsztyn, Olsztynek, Wipsowo, Wichrowo, Jagiełek, Kudypy i Nowe Ramuki.

Poza oglądaniem specjalistycznych pokazów, dzieci będą mogły sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów. I to jeszcze nie koniec atrakcji. Współorganizatorzy imprezy przygotowali dla najmłodszych gorącą herbatę oraz kiełbaski. Na terenie plaży będą rozstawione stoiska leśników i przygotowane przez nich materiały dotyczące bezpieczeństwa na terenach leśnych oraz ochrony środowiska i ekologii.

Z roku na rok inicjatywa Starostwa Olsztyńskiego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, przy dużym wsparciu logistycznym nadleśnictw oraz władz gmin powiatu olsztyńskiego przyciąga coraz większą rzeszę najmłodszych. Cieszy to organizatorów, którzy zauważają, że ta cykliczna impreza przerodziła się w kampanię na rzecz bezpieczeństwa.

Organizatorzy:

1)Starostwo Olsztyńskie

2)Komenda Miejska Policji w Olsztynie

3)Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie

4)Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Olsztynie

5)Nadleśnictwa Powiatu Olsztyńskiego.

Współorganizatorzy:

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie,

Samorządy Gmin Powiatu Olsztyńskiego

Partnerzy:

Wytwórnia Octu i Musztardy Octim Sp.z o.o. z Olsztynka, Zakłady Tymbark SA oddział Olsztynek, Warmia – Zakłady Mięsne w Biskupcu, Spółdzielnia Handlowo – Produkcyjna Olsztynek, Zakład Masarski „Tomuś”

Terminarz festynów „Bezpieczne Ferie 2016”

1) Tumiany, gm. Barczewo                15.01.2016 r. godz.10:00

2) Swobodno, gm. Dobre Miasto       18.01.2016 r. godz. 10:00

3) Jemiołowo, gm. Olsztynek             20.01.2016 r. godz. 10:00

4) Rukławki, gm. Biskupiec               22.01.2016 r. godz. 10:00

kw/bćr/lc

BRAK KOMENTARZY