WOŚP: znamy kwotę z puszek

0
2260
wośp

Niezwykły finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Sztabowcy właśnie skończyli liczyć datki przekazane przez olsztynian.

410 wolontariuszy można było spotkać w niedzielę (10 stycznia) na ulicach Olsztyna. To w dużej mierze ich zasługą jest sukces akcji zorganizowanej w stolicy regionu.

To, że było to wielkie osiągnięcie, potwierdza zebrana kwota. Właśnie policzone zostały pieniądze, które mieszkańcy Olsztyna wrzucili do puszek. Zebranych zostało nieco ponad 318 tys. złotych.

Ta kwota może być jeszcze większa, bowiem wciąż trwają internetowe aukcje. Można zdobyć podpisaną przez siatkarzy piłkę, którą nasi reprezentanci grali podczas zwycięskich mistrzostw świata w 2014 roku. Poza tym do wylicytowania są niezwykłe fotografie podopiecznych Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i kalendarz na 2016 rok z ich udziałem przekazany przez Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne Blur oraz możliwość posługiwania się statuetką “Kąpiący Się Zimą” do końca 2016 roku wraz ze specjalnym certyfikatem.

Ostateczną kwotę, potwierdzoną przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poznamy prawdopodobnie w pierwszej połowie roku. Te pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt dla oddziałów pediatrycznych oraz godną opiekę osób starszych.

BRAK KOMENTARZY