AZS zbroi się przed sezonem. Na początek transfery z zagranicy

0
571
Irańczyk Meisam Salehi wzmocni skład AZS-u.

Indykpol AZS Olsztyn rozpoczyna zbrojenia przed nowym sezonem. Na początek siatkarski klub ze stolicy Warmii i Mazur poinformował o wzmocnieniach zagranicznych. Czy zawodnicy występujący w reprezentacjach USA i Iranu okażą się wartościowymi nabytkami?

Amerykanin Taylor Averill zawodnikiem drużyny z Olsztyna miał być już dwa lata temu. AZS podpisał nawet kontrakt ze środkowym, jednak ostatecznie Averill ani razu nie zagrał w olsztyńskim zespole. Na przeszkodzie stanęła kontuzja kolana, która wyeliminowała Amerykanina z uprawiania sportu na rok. Co się odwlecze, to nie uciecze. Dwa lata później, w 2021 roku, Taylor Averill znowu podpisał umowę z akademikami. Wszyscy w klubie, na czele z kibicami oraz sam siatkarz, liczą, że tym razem nic nie przeszkodzi w zaprezentowaniu swoich umiejętności w olsztyńskiej drużynie.

Amerykanin Taylor Averill zasili olsztyńską drużynę

Umiejętności Averilla bez wątpienia są bardzo duże. Słaby zawodnik nigdy nie zostałby wybrany najlepszym graczem ligi francuskiej, jednej z najsilniejszych w Europie. Polska PlusLiga wydaje się być kolejnym krokiem w karierze 29-letniego Amerykanina, która poza ojczyzną gra już sześć lat. Przez trzy sezony reprezentował kluby włoskie (Pallavolo Modena i Revivre Milano). Kolejne jego kluby w karierze to Chaumont i AS Cannes. Z tym ostatnim został mistrzem Francji i najlepszym zawodnikiem sezonu. Averill to także reprezentant swojego kraju. W 2018 roku zodbył z kolegami brązowy medal mistrzostw świata.

Umowa Taylora Averilla z Indykpolem AZS Olsztyn będzie obowiązywać przez rok. – Zdecydowałem się podpisać kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn, ponieważ chciałem zagrać w Polsce – przyznaje nowy nabytek akademików. – Klub z Olsztyna skontaktował się ze mną ponownie, a nad ofertą nie zastanawiałem się zbyt długo. Będzie to dla mnie niezwykłe doświadczenie. Chciałbym, abyśmy razem z kolegami z drużyny zbudowali kolektyw, który będzie wygrywał! Cieszę się, że klub z Olsztyna wciąż we mnie wierzył i dostałem drugą szanse, aby móc zagrać w Polsce.

Z zakontraktowania Averilla cieszy się również prezes Indykpolu AZS Olsztyn.  – Taylor Averill jest bardzo dobrym środkowym, co udowodnił w ubiegłym sezonie w lidze francuskiej, zdobywając kilkukrotnie statuetkę MVPpowiedział Tomasz Jankowski. – Dwa lata temu miał z nami podpisaną umowę wstępną, lecz kontuzja uniemożliwiła mu przyjazd do Olsztyna. Mam nadzieję, że w tym roku nie będzie już takich problemów i zobaczymy Taylora Averilla w barwach Indykpolu AZS Olsztyn. Mam także nadzieję, że wcześniej będzie można oglądać naszego zawodnika podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Drugim nowym nabytkiem ogłoszonym przez olsztyński klub jest Irańczyk Meisam Salehi. Ma niespełna 23 lata i jest przyjmującym, a Indykpol AZS Olsztyn będzie jego pierwszym klubem spoza Iranu. Polscy kibice siatkówki o skali umiejętności Salehiego będą mogli się przekonać m.in. podczas zbliżających się igrzysk olimpijskich w Tokio. Irańczycy zagrają w fazie grupowej m.in. z reprezentacją Polski.

Do transferu Salehiego “przysłużył” się jego rodak  Seyed Mousavi. Siatkarz grał w Olsztynie w sezonie 2019/2020. – Rozmawiałem z Seyedem, który powiedział mi wiele dobrego o klubie oraz mieściezdradza Meisam Salehi. – Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Pochodzę z Urmii, miasta siatkówki w Iranie, w którym walczymy o każdą piłkę. Mam nadzieję, że w Polsce będę miał taki sam wspaniały sezon jak ten, który spędziłem w moim ostatnim klubie.

Kontakt irańskiego przyjmującego z olsztyńskim klubem będzie obowiązywał przez 2 lata. – Meisam jest młodym, perspektywicznym siatkarzem, który był jednym z najlepszych zawodników w lidze Irańskiej – mówi Tomasz Jankowski. – Ma szansę na wyjazd na igrzyska olimpijskie do Tokio. Jestem przekonany, że reprezentant Iranu zaprezentuje się kibicom Indykpolu AZS Olsztyn równie udanie, jak jego rodak – Seyed.

seba

BRAK KOMENTARZY