Ruszają prace nad dokumentacją projektową obwodnic Olsztyna i Dywit oraz Pisza

0
351
S16 czeka na wybór wariantu przebiegu drogi

Drogowcy podpisali umowy z wykonawcą dokumentacji projektowej dwóch obwodnic w woj. warmińsko-mazurskim – Olsztyna i Dywit oraz Pisza. Wykonawcą obu zadań jest konsorcjum firm TRAKT Sp. z o.o. Sp.k. i TRAKT Sp. z o.o. z Katowic.

Dokumentacja obwodnicy Olsztyna i Dywity w ciągu drogi krajowej nr 51, o wartości 3 759 495,00 zł, powstanie w ciągu 30 miesięcy od daty podpisania umowy. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie Studium korytarzowego oraz Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z materiałami do decyzji środowiskowej.

Na wykonanie dokumentacji projektowej obwodnicy Pisza w ciągu dróg krajowych nr 58 i 63 wykonawca będzie miał 40 miesięcy od daty podpisania umowy. Koszt tego zadania to 2 230 297,50 zł. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej oraz materiałów do decyzji środowiskowej.

 Program budowy 100 obwodnic

Budowa obwodnic Olsztyna i Dywit oraz Pisza to kolejne w województwie warmińsko-mazurskim zadania realizowane w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Oprócz nich w regionie powstaną również obwodnice Smolajn, Szczytna i Gąsek. W ramach rządowego Programu wybudowanych zostanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 830 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś.

BRAK KOMENTARZY