Areszt dla podejrzanego o zabójstwo w Ornecie

0
2090

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim postanowieniem z dnia 5 lutego 2019 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Artura M. podejrzanego o zabójstwo mężczyzny w jednym z mieszkań w Ornecie.

W dniu 4 lutego 2019 r. do Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim wpłynął wniosek Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Lidzbarku Warmińskim o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Artura M., który stanął pod zarzutem zabójstwa Stanisława Sz. Do zdarzenia tego miało dojść w okresie między 31 stycznia 2019 r. a 2 lutego 2019 r. w jednym z mieszkań w Ornecie.

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim w dniu 5 lutego 2019 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Artura M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, tj. do dnia 02 maja 2019 r.

W ocenie Sądu istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że podejrzany dopuścił się zarzucanego mu czynu. Ponadto zachodzi obawa, że Artur M. może utrudniać prokuratorskie postępowanie poprzez m.in. zastraszanie i nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań lub wyjaśnień oraz zacieranie śladów przestępstwa.

Postanowienie w powyższej sprawie nie jest prawomocne.

BRAK KOMENTARZY